Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Pierwszy klub Arkadiusza Milika oficjalnie wycofał się z rozgrywek III ligi

Sezon 2019/2020 seniorska drużyna Rozwoju Katowice miała rozpocząć w III lidze. Wiemy już, że do tego nie dojdzie, bowiem klub, który piłkarsko wychował m.in. Arkadiusza Milika, zmaga się z problemami finansowymi i musiał wycofać się z rozgrywek oraz opuścić wieloletnią siedzibę.

Zarząd KS Rozwój Katowice postanowił wycofać seniorską drużynę z rozgrywek III ligi w sezonie 2019/2020. Co więcej, w wyniku trudnej sytuacji organizacyjnej i finansowej, władze katowickiego klubu zdecydowały o opuszczeniu dotychczasowej siedziby, czyli stadionu przy ul. Zgody 28. 

"W związku z ograniczonymi możliwościami finansowymi [...] podjęta została decyzja o zawieszeniu w sezonie 2019/2020 udziału w rozgrywkach drużyny seniorów. Ta trudna decyzja pozwoli ustabilizować sytuację klubu i w kolejnym sezonie, w składzie w jeszcze większym stopniu niż dotychczas złożonym z wychowanków, powrócić do rywalizacji na poziomie seniorów - czytamy w oficjalnym komunikacie Zarządu.

Rozwój Katowice wycofuje się z rozgrywek III ligi. Klub skupi się na szkoleniu młodzieży

"[...] dalsze funkcjonowanie stowarzyszenia przy ulicy Zgody 28 w Katowicach jest niemożliwe. Wynika to z braku środków finansowych niezbędnych do opłacania czynszu (26 tys. zł miesięcznie), faktur za media [...] oraz usług i materiałów związanych z utrzymywaniem boisk, których łączny koszt kształtuje się na poziomie 700 tys. – 800 tys. zł rocznie [...]. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Miasto Katowice zabezpieczyło miejskie obiekty sportowe na zajęciach treningowe i zawody sportowe " - tłumaczą klubowe władze.

Jak czytamy w komunikacie Zarządu, Rozwój chce skupić się teraz na jeszcze intensywniejszym rozwoju piłkarskiej akademii. Przypomnijmy, że wychowankami "Zielono-Żółto-Czarnych" są m.in.: Arkadiusz Milik (obecnie w Napoli), Przemysław Szymiński (Palermo) czy Tomasz Zdebel (były reprezentant Polski): "W aktualnej sytuacji organizacyjnej i finansowej klub skupił się w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu warunków do prawidłowego funkcjonowania Akademii Piłkarskiej, która od lat jest priorytetem". W tym celu klub uruchomił w Internecie akcję crowdfundingową.

W sezonie 2018/2019 Rozwój spadł z II ligi (17. miejsce w tabeli), choć warto podkreślić, że nieźle radził sobie w Pucharze Polski (1/8 finału). W rozgrywkach 2015/2016 katowicka drużyna rywalizowała na zapleczu Ekstraklasy.

Pełna treść Komunikatu Zarządu KS Rozwój Katowice

Więcej o:
Komentarze (10)
Pierwszy klub Arkadiusza Milika oficjalnie wycofał się z rozgrywek III ligi
Zaloguj się
 • sphinx

  Oceniono 8 razy 4

  Szombierki Bytom, Polonia Bytom, Ruch Chorzów, GKS Katowice, Odra Wodzisław Śląski, Rozwój Katowice. Tylko Górnik Zabrze i Piast Gliwice jeszcze funkcjonują. Czy z tych pierwszych nie mogła by powstać porządna ekstraklasowa drużyna? Mogłaby!! Grałaby na pieknym nowoczesnym stadionie śląskim i zdobywała (to pewne) laury w ekstraklasowej piłce. Byłaby to drużyna Górnośląskiej Metropolii, której kibice z całego śląska byliby w przewadze nad np kibicami Legii, Lecha czy innych "wielkich" polskiej piłki.

 • marek0175

  0

  Niech Arek idzie do Anglii i sytuacja się poprawi,

 • 23tryt

  Oceniono 2 razy -2

  zaraz, zaraz, a czy oni nie przytulili okrągłej sumki za wychowanie Milika po transferze do Napoli?
  Jeśli tak to jakoś to się dziwnie układa w całość ......

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX