Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Messi ostrzegany przez sędziego CAS. "Radziłbym mu, żeby przeprosił"

Gustavo Abreu, sędzia Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie (CAS) polecił Leo Messiemu przeproszenie CONMEBOL (południowoamerykańskiej federacji piłki nożnej) za jego wypowiedzi z Copa America. W ten sposób Argentyńczyk mógłby liczyć na mniej dotkliwą karę.

Gustavo Abreu, sędzia Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie radzi Leo Messiemu przeproszenie CONMEBOL za słowa, których użył w trakcie piłkarskiego turnieju Copa America. - Radziłbym Leo Messiemu, żeby przeprosił, ponieważ CONMEBOL zamierza nałożyć na niego sankcję. Jeśli jednak przeprosi, kara może nie być tak dotkliwa - powiedział Abreu na łamach portalu ole.com.ar.

Messi: "Nie musimy być częścią tej korupcji"

Chodzi o słowa, które Leo Messi wypowiedział po meczu o 3. miejsce, w którym sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Argentyńczyk w ramach protestu nie wyszedł na dekorację. - Nie wyszedłem na dekorację, bo nie musimy być częścią tej korupcji i braku szacunku. Brazylia mistrzem? Bez wątpliwości. Niestety, uważam że to zostało zorganizowane pod nią. Korupcja i tacy sędziowie niszczą futbol - powiedział Messi mediom po meczu.

Jego krytyka na poziom sędziowania rozpoczęła się jeszcze wcześniej, bo już po półfinale, w którym Argentyna przegrała z Brazylią. - To niewiarygodne. Tak działo się przez całe spotkanie. Już przy pierwszym kontakcie zawsze gwizdali na korzyść Brazylii i tego rodzaju bzdurne decyzje ciągle nas rozpraszały - mówił wówczas Messi. 

Więcej o:
Komentarze (18)
Messi ostrzegany przez sędziego CAS. "Radziłbym mu, żeby przeprosił"
Zaloguj się
 • marek804

  Oceniono 11 razy 9

  Prawdę powiedział i teraz ma za nią przeprosić?

 • elvisek101

  Oceniono 4 razy 4

  Boją się przestępcy, że osoby medialne wskazują ich nadużycia i przekręty, dlatego próbują zamknąć usta tym, co wskazują te korupcyjne praktyki, powinni najpierw sprawdzić, czy to jest zasadne, co mówią trenerzy, czy piłkarze, a skoro tylko straszą, to się przyznają do korupcji w sporcie i stronniczego sędziowania.

 • jopekpopek

  Oceniono 2 razy 2

  Nikt się nie zastanawia czy Messi ma rację, bo jeśli ma a ma należałoby przeprowadzić śledztwo w sprawie drukowania meczów i ukarać winnych. Jak w mafii. Te wszystkie FIFy, UEFy, WADA to organizacje orzestępcze.

 • starsza10

  Oceniono 1 raz 1

  Znana technika. Wszystkie struktury zbliżone do zamkniętych radzą, żeby przepraszać, nie obrażać się, z pokorą przyjmować razy. Ludzie wiedzą, bo widzieli, a nie każdy jest głupcem, żeby bez Messiego nie potrafił ocenić. Może właśnie ta dyskwalifikacja jest potrzebna, żeby ktokolwiek zauważył, co się dzieje. I to nie tylko w Copa America.

 • big_al

  Oceniono 1 raz 1

  A o słuszności czerwonej kartki i spornych sytuacjach z meczu z Brazylią się wypowiadał?

 • aa1000

  Oceniono 1 raz 1

  "Gustavo Abreu, sędzia Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w Lozannie radzi Leo Messiemu"
  A kto doradzi temu panu jak i wielu innym.
  Ględzenie o pomyłkach sędziowskich jako elemencie gry, w przypadku tego wykluczenia Messiego, nijak nie pasuje do tej sytuacji.
  Sędzia chciał zabłysnąć w mediach i piłkarskich annałach i wyczekiwał takiej sytuacji by wykartkować lub było jak Messi powiedział.

 • qudaq

  0

  Czy zdyskwalifikowany piłkarz powinien odbierać medal?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX