Amerykanki zostały mistrzyniami świata. Megan Rapinoe pobiła rekord

Amerykanki pokonały 2:0 Holenderki i czwarty raz w historii zostały mistrzyniami świata. Jedną z bramek zdobyła Megan Rapinoe, która została najstarszą strzelczynią gola w finale mundialu.

Była 61. minuta meczu, kiedy Megan Rapinoe pewnie wykorzystała rzut karny i dała Amerykankom prowadzenie 1:0. Zawodniczka z USA została pierwszą w historii strzelczynią gola w finale z jedenastu metrów oraz najstarszą zdobywczynią bramki w meczu o złoty medal. Rapinoe, wraz z rodaczką Alex Morgan i Angielką Ellen White, została najlepszą strzelczynią na francuskim turnieju. Wszystkie zawodniczki zdobyły po sześć bramek.

Minęło raptem osiem minut, kiedy Rose Lavelle przeprowadziła indywidualną akcję i uderzeniem lewą nogą sprzed pola karnego podwyższyła prowadzenie Amerykanek. Prowadzenie, którego zawodniczki USA nie oddały do końca spotkania, broniąc mistrzowskiego tytułu wywalczonego przed czterema laty.

Amerykanki zostały mistrzyniami świata po raz czwarty

Dla Amerykanek to czwarty tytuł mistrzowski w historii. Wcześniej piłkarki z USA świętowały triumf na mundialu w 1991, 1999 i 2015 roku. Przed czterema laty Amerykanki wygrały z Japonkami, z którymi przegrały finał w 2011 roku.