Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Były piłkarz przejął hiszpański klub i zmienił jego nazwę. Chce promować teorię o płaskiej ziemi

Javi Poves, 32-letni były piłkarz i buntownik, przejął czwartoligowy hiszpański klub i zmienił jego nazwę na Flat Earth FC (FC Płaska Ziemia). W ten sposób chce promować teorię o płaskiej ziemi.

Mostoles Balompie. Tak jeszcze niedawno nazywał się czwartoligowy hiszpański klub. Teraz to Flat Earth FC, a jego głównym zadaniem nie jest zdobywanie trofeów i awans do wyższych lig, a promowanie teorii o płaskiej ziemi. - Jesteśmy profesjonalnym klubem i powstaliśmy, aby zjednoczyć głosy milionów zwolenników naszej wiary. Piłka jest najpopularniejsza, więc klub poświęcony naszej sprawie jest najlepszym sposobem na promocję w mediach - przyznał Javi Poves, 32-letni buntownik i antysystemowiec.

Poves to były piłkarz. Grał w Sportingu Gijon, ma na koncie nawet debiut w La Liga. Rozegrał w niej 11 minut, a piłkarską karierę zakończył w 2011 roku. Oświadczył, że futbol przeżarty jest korupcją i pieniędzmi. Oddał służbowy samochód, a pensję chciał dostawać w gotówce, żeby nie wspierać zgniłego systemu bankowego. Po zakończeniu kariery Poves zaczął podróżować, odwiedził 35 krajów. Poznał dziewczynę w Rosji i mieszkał z nią na Syberii. Był w Brazylii, Iranie czy Senegalu, gdzie zaraził się malarią - opisuje 'Marca'. Teraz wrócił do Hiszpanii i chce promować teorię o płaskiej ziemi.

Oficjalna profil klubu Flat Earth FC na TwitterzeOficjalna profil klubu Flat Earth FC na Twitterze Twitter/Screen

Nowy klub wsparł już nawet 75-letni Alfio Basile, były szkoleniowiec reprezentacji Argentyny. On - podobnie jak Javi Poves - tez jest wyznawcą teorii o płaskiej ziemi. Zwolennicy tej teorii uważają, że informacja o tym, że Ziemia ma kształt kuli, została stworzona przez rządy i agencje kosmiczne. W ten sposób miałyby one kontrolować społeczeństwo.

Więcej o:
Komentarze (82)
Były piłkarz przejął hiszpański klub i zmienił jego nazwę. Chce promować teorię o płaskiej ziemi
Zaloguj się
 • mer-llink

  Oceniono 25 razy 21

  ALeż oczewiście, że:
  1. Ziemia jest płaska
  2. Najlepszym Prezydętem Tysiąclecia był Kaczyński Lech
  3. W Smoleńsku wybuchły parówki
  4. Panna Maria wcale nie była jakąś tam Żydówką, ale naszą góralką z Podhala.

 • polsilver100

  Oceniono 24 razy 18

  Nie dziwota, 90%piłkarzy skończyło ledwo szkołę zawodową. Szkoda że piłka nie jest płaska!

 • ul32

  Oceniono 14 razy 14

  Spójrzcie na podeszwy. Najbardziej starte są z przodu i z tyłu. To niezbity dowód że Ziemia jest wklęsła.

 • piotruspan1951

  Oceniono 13 razy 13

  Plaskoziemcy to nie grozni idioci, w zasadzie nikomu nie szkodza, a wielekrotnie rozbawiaja nas ich "teorie'. Natomiast antyszczepionkowcy rowniez tacy sami idioci, ale bardzo szkodliwi i niebepieczni. Obie te grupy laczy absolutna odpornosc na wiedze.

 • jac_l_w

  Oceniono 11 razy 11

  Najnowsza historia Polski dowodzi, że uwierzyć można każdemu i we wszystko, do tego na masową skalę. Nie ma się z czego śmiać.

 • frankyy

  Oceniono 8 razy 8

  to jest właśnie esencja "antysystemowości", w Polsce mamy Kukiza

 • andrzej2310

  Oceniono 7 razy 7

  Niech sobie zarezerwuje miejsce w psychiatryku

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 7 razy 7

  Moim zdaniem wiara w takie dziwne i śmieszne rzeczy to zaburzenie, nie groźne ale jednak, choć oczywiście trudno nie zauważyć dziesiątek milionów zabitych w imię różnych teorii, ale to szczegół na który wszyscy wyznawcy różnych zdarzeń się zgadzają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX