Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tragiczna śmierć młodego bramkarza Garbarni Kraków. 14-latek utonął po skoku z 10-metrowej skały

We wtorek (25 czerwca) wieczorem zmarł 14-letni bramkarz Garbarni Kraków, Szymon Wolak. Wychowanek akademii piłkarskiej Wisły Kraków utonął po skoku z 10-metrowej skały.

"Z wielkim smutkiem informujemy, że we wtorek 25. czerwca 2019 r. tragicznie zmarł w wieku 14 lat zawodnik RKS Garbarnia Kraków, wychowanek Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, śp. Szymon Wolak. W brązowo-białych barwach występował na pozycji bramkarza. W ubiegłym tygodniu razem z drużyną trampkarzy prowadzoną przez trenera Tomasza Liputa uzyskał awans do II Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Zwycięski mecz z Pcimianką Pcim był niestety ostatnim, w jakim przyszło mu założyć bramkarskie rękawice" - czytamy na oficjalnej stronie internetowej krakowskiego klubu.

Według informacji "Gazety Krakowskiej", 14-latek utonął po skoku do wody z wysokości około 10 metrów. - Zgłoszenie do Centrum Powiadamiania Ratunkowego napłynęło o godz. 19:17. Pięcioro chłopców skakało do wody z około 10-metrowej skały, niestety jeden z nich nie dopłynął do brzegu. Z wody chłopca wyciągnęli strażacy - powiedziała Katarzyna Cisło z krakowskiej policji, cytowana przez portal gazetakrakowska.pl.

Więcej o:
Komentarze (49)
Tragiczna śmierć młodego bramkarza Garbarni Kraków. 14-latek utonął po skoku z 10-metrowej skały
Zaloguj się
 • krakoos78

  Oceniono 18 razy 16

  Pewnie na Skałkach Twardowskiego. Chodziliśmy tam często po szkole z chłopakami i też skakaliśmy do wody. Dziś aż strach pomyśleć, że moje dzieci mogłyby zrobić coś tak głupiego. Szkoda chłopaka. Wolę nie myśleć co przeżywają jego rodzice i koledzy.

 • basia60

  Oceniono 21 razy 15

  ... żal wielki, współczuję najbliższym.

  ... chłopców PIĘCIU, dziewczynek PIĘĆ, a PIĘCIORO dzieci... o zgrozo, dziś dziennikarzem może zostać każdy.

 • damianstefan1

  Oceniono 21 razy 13

  Ja jak myślę o latach młodzieńczych to aż dziw że jeszcze żyje. Po prostu jedni mają farta A drudzy nie. Oczywiscie nie mowie o tych co grali jedynie w szachy.Szkoda chłopaka.

 • xynat

  Oceniono 13 razy 11

  Znałem chłopaka. który jako nastolatek w latach 80-tych skoczył z pomostu do mętnej wody o nie znanej głębokości. Okazało się że było zbyt płytko i złamał kręgosłup i pękł mu rdzeń. Ma mniej więcej tyle lat co ja (45) czasem myślę sobie jak w kilka sekund zniszczył sobie życie.

 • jajek01

  Oceniono 11 razy 9

  niestety taki głupkowaty wiek. Myślą, że są niezniszczalni. A dobrze się zapowiadał jako bramkarz...

 • stefan99999

  Oceniono 3 razy 3

  Wspaniały chłopak.
  Świetny bramkarz.

  Znam całą drużynę tych chłopaków. Dziś wszyscy płaczemy razem.

  Szymon był spokojny, opanowany, jak to bramkarz. Nie wiem co się stało wczoraj na Zakrzówku, ale jest to bardzo niesprawiedliwe. :(

 • lukasgld

  Oceniono 3 razy 1

  Młodość zabija. Cześć jego pamięci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX