Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Rewolucja w Widzewie. Prezes zwolni dyrektora i trenera, który został zatrudniony trzy tygodnie temu

Dyrektor sportowy Łukasz Masłowski i trener Zbigniew Smółka niebawem stracą pracę w Widzewie Łódź - informuje "Przegląd Sportowy". To efekt działań Martyny Pajączek, nowej prezes zespołu z trzeciego szczebla rozgrywek.

Siedem dni, tyle czasu Martyna Pajączek pełni funkcję prezesa Widzewa Łódź (zatrudniona została 18 czerwca). Po zaledwie tygodniu pracy była prezes I ligi podjęła decyzje, które w łódzkim klubie wywołają kolejną rewolucję.

Zdaniem "Przeglądu Sportowego" Pajączek, która w przeszłości pracowała także w Miedzi Legnica i była członkiem zarządu PZPN, zdecydowała, że w Widzewie dłużej pracować nie będzie Łukasz Masłowski, który od maja pełnił w kubie funkcję dyrektora sportowego. O jego możliwym zwolnieniu mówiło się jednak już wcześniej, głównie ze względu na nietrafioną decyzję związaną ze zwolnieniem Radosława Mroczkowskiego, którego w końcówce ubiegłego sezonu zastąpił Jacek Paszulewicz (nie zdołał on wywalczyć awansu do I Ligi). Po Paszulewiczu były dyrektor Wisły Płock (gdzie także nie trafiał z decyzjami dotyczącymi wyboru trenerów, zatrudniając Dariusza Dźwigałę i Kibu Vicunę) zdecydował się na podpisanie kontraktu ze Zbigniewem Smółką. Z byłym szkoleniowcem Arki Gdynia Widzew miał grać widowiskowo i ofensywnie, co miało go zaprowadzić do awansu.

Marcin Kaczmarek nowym trenerem Widzewa?

Tego, czy plan Smółki na Widzew przyniósłby efekty w postaci promocji do wyższej ligi, już się nie dowiemy, bo decyzją Pajączek, po zaledwie trzech tygodniach pracy jego miejsce w łódzkim zespole zajmie Marcin Kaczmarek, który po jednym sezonie pracy rozstanie się z Termalicą. 45-latek wcześniej prowadził m.in. Wisłę Płock (od 2012 do 2017 roku), czy Olimpię Grudziądz (2008-2012). Smółka nie zdążył poprowadzić Widzewa w żadnym oficjalnym meczu. Na ławce trenerskiej łódzkiego zespołu usiadł jedynie w niedawnym sparingu z Lechem Poznań, przegranym 0:3.

Więcej o:
Komentarze (22)
Rewolucja w Widzewie. Prezes zwolni dyrektora i trenera, który został zatrudniony trzy tygodnie temu
Zaloguj się
 • algreg

  Oceniono 7 razy 5

  Martyna jakby z jednej galerii z niejaką Marzeną z miasta Kraka

 • johnytektura69

  Oceniono 5 razy 1

  hahahah! kolejne odprawy a buraki za to płacą :) niech żyje Reamnimacja :)

 • kaktus-2

  Oceniono 7 razy 1

  Oby nie skończyło się jak w Krakowie...
  Trzymam kciuki i liczę na rychły powrót do Ekstraklasy!

 • aussieozz

  Oceniono 2 razy 0

  Pani prezes robi świetną robotę
  Z takim szefem będzie dobrze .

 • polek53

  Oceniono 8 razy 0

  Do tej chwili ten klub był chory, ale, wreszcie, zacznie zdrowieć i to w szybkim tempie. Ta kobieta wie, czego chce, znakomicie realizuje się w sporcie i już to udowodniła.Ruch z Marcinem Kaczmarkiem trafiony, nawet, gdyby awans miał przesunąć się o jeszcze jeden sezon, to na pewno jest gwarantowany.Cierpliwości, widzewiacy! Od czasów śp.najlepszego prezesa Ludwika Sobolewskiego, wszystko później w Waszym klubie zawsze działo się za szybko.Pieniądze różnych cacków, czy pawelców dawały chwilowy sukces (choć nie zawsze), ale planowego budowania nie było wcale. Będziecie mieć okazję przyjrzeć się, jak to się robi. A Pani Prezes życzę powodzenia! Współkomentujących zapewniam, że nie znam tej kobiety bliżej, obserwuję ją jedynie jako kibic, również Widzewa, i od wielu lat przebywam za granicą.

 • Sara S

  Oceniono 6 razy 0

  Te dwie decyzje uważam za idące w dobrym kierunku ale Mroczkowskiego mi szkoda

 • beku72

  Oceniono 12 razy 0

  Może to jest i pomysł niech kobiety zrobią porządek w ekstraklapie bo płeć brzydsza zdecydowanie sobie nie radzi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX