Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Warzycha przestał być legendą części kibiców Ruchu Chorzów. Przekreślone nazwisko

Krzysztof Warzycha dla części kibiców Ruchu Chorzów przestał być legendą. Jego pamiątkowa podobizna została przekreślona. - Słowem "legenda" na pewno nie można określić osoby, która podpisuje kontrakt na ponad 40 tys. złotych ze swoim przyjacielem, który działa na szkodę Ruchu i jest jednocześnie jego prezesem - tłumaczą fani.

- Galeria legendarnych strzelców przy Cichej 6 się pomniejszyła... - napisano na facebookowym profilu "Ultras Niebiescy", należącym do fanów Ruchu Chorzów. Do postu dodane zostało zdjęcie, przedstawiające przekreśloną podobiznę Krzysztofa Warzychy wraz z jego imieniem i nazwiskiem. W opinii części kibiców, były napastnik przestał zasługiwać na miano legendy klubu.

Fani nie przekreślili tylko liczby strzelonych bramek przez Warzychę. Były reprezentant Polski w barwach Ruchu trafił 83 razy. Na profilu "Ultras Niebiescy" pojawiło się też wyjaśnienie całej akcji. 

- Nikt nie odbiera mu zasług i bramek dla Ruchu, ale takich osób mamy wiele i nie każdy jest tak popularny jak Krzysiu. Słowem "legenda" na pewno nie można określić osoby, która podpisuje kontrakt na ponad 40 tys. złotych ze swoim przyjacielem, który działa na szkodę Ruchu i jest jednocześnie jego prezesem. Słowem "legenda" na pewno nie można określać osoby, która zgodziła się ratować Ruch bez żadnego doświadczenia, ani wiedzy. Słowem "legenda" na pewno nie można określić osoby, która kręciła swoje własne biznesy kosztem Ruchu - napisano.

Zaległości Ruchu wobec Warzychy

Części kibiców nie podoba się aktualna postawa Warzychy, który chce odzyskać należnemu mu pieniądze od Ruchu. Mowa o 130 tys. złotych za okres, gdy były piłkarz był trenerem "Niebieskich" (od kwietnia 2017 roku do czerwca 2018 roku).

- "Legenda" na pewno można nazwać Kubę Błaszczykowskiego, który przyszedł do Krakowa, zrzekł się swojego wynagrodzenia na rzecz dzieciaków i uratował klub przed upadkiem. Krzysztof Warzycha nie dość, że spuścił nasz klub z ligi, to jeszcze uczestniczy w dalszym niszczeniu go, tym razem przy użyciu donosów i sądu. I tak, należą mu się te pieniądze za pracę, ale nie w tym momencie. Nie w momencie, gdy przez jego kwit do PZPN-u możemy nie dostać licencji na 3 ligę! Pan Krzysztof niestety należy do tej część "Niebieskiej Rodziny" która jawnie zrujnowała Nasz klub - dodano w komunikacie kibiców.

Więcej o:
Komentarze (22)
Krzysztof Warzycha przestał być legendą części kibiców Ruchu Chorzów. Przekreślone nazwisko
Zaloguj się
 • robsonrb

  Oceniono 16 razy 16

  A gdzie byli ci ultrasi jak przez dobre 10 lat kręcono tam walki? Czy którykolwiek zrzeklby się kasy za pracę? Co stoi na przeszkodzie aby jeden z drugim splacili długi i przejęli klub?

 • hans_gl

  Oceniono 11 razy 11

  Zamiast marudzić to zróbcie ściepę i Krzychowi oddajcie jego zarobioną kasę. Dla 1000 ludzi to raptem po 40zł.
  Przecież nie chcecie go okraść. To wasz bohater. No chyba, że chcecie.
  Wtedy wypier...

 • a.k.traper

  Oceniono 13 razy 11

  Nazwisko Warzycha jest znane każdemu, kto choć trochę interesuje się piłką, nazwa Ruch Chorzów obecnie kojarzy się niestety ale tylko z tępymi kibolami. Nie jest nobilitacją dla żadnego zawodnika wyróżnienie z ich strony.

 • glencok

  Oceniono 12 razy 10

  wy chyba wszyscy bezrobotni w tych kibolskich bandach. Jakbyście dzień przepracowali to byście wiedzieli co znaczy zapłata za pracę :) może gdyby zamiast tylu kiboli na trybunach było tylu kibiców to ilość sponsorów jak w inyych krajach pozwoliłaby nie przejmować się takimi śmiesznymi kwotami dla klubu

 • 666ryland

  Oceniono 11 razy 9

  Banda kretynów. Kto poważny ma łożyć pieniądze na was. Zawsze powtarzacie: klub to my! W takim razie ściepa i opłacić zaległy kontrakt Pana Warzychy. W czym problem?

 • martineres1

  Oceniono 8 razy 8

  Taaa, Warzycha wam ten klub spuścił...

 • obywatel_piszczyk

  Oceniono 10 razy 8

  Kibice zatroskani losem klubu ha ha ha Bandyterka dojąca klub tak samo jak ich bracia, czyli wiślaccy Sharksi. Oni są zatroskani jedynie o własne portfele, bo dzięki klubowi kręcili niezłe wałki. Handelek tym i owym...

 • bruna5

  Oceniono 12 razy 8

  Moim zdaniem, jedynymi legendami Ruchu są tzw śląscy baronowie z PZPNu, którzy przez długie lata tak naginali przepisy licencyjne, by za wszelką cenę, licencyjnie utrzymać w Ekstraklasie chorzowskiego trupa. W tym samym czasie, nikt z PZPNu nawet nie kiwnął pacem w sprawie pomocy, gdy w tym samym czasie upadał ŁKS, Widzew czy Polonia Warszawa. Mało tego, ŁKS upadł przez PZPN, a dokładnie przez zemstę ówczesnego prezesika, który kosztem ŁKSu uratował Cracovię.

  "We wtorek(2014r) Naczelny Sąd Administracyjny kolejny raz zajmował się sprawą nieprzyznania przez PZPN licencji ŁKS na występy w ekstraklasie w sezonie 2009/2010. Przypomnijmy, że najpierw Komisja Licencyjna, a następnie Komisja Odwoławcza odmówiła klubowi z al. Unii prawa gry w ekstraklasie. Szefowie ŁKS złożyli skargę do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Po prawie pięciu latach Naczelny Sąd Administracyjny stanął po stronie łodzian.
  Przypominamy, że pierwsza decyzja Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego była korzystna dla łodzian, bo stwierdzała, że Komisje Licencyjna i Odwoławcza PZPN nie miały prawa odmówić klubowi z al. Unii występów w ekstraklasie w sezonie 2009/2010".

 • xbozena

  Oceniono 7 razy 7

  Hopkejcie dali,jakie zasługi dlo klubu mocie Wy dupni kibice Ruchu????Żodne!!!
  Chorzów to biydno wieś i tyla,nima hajsu nima klubu ,proste.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX