Ukraina mistrzem świata do lat 20! Mimo, że w finale przegrywała od 3. minuty

Ukraińcy mistrzami świata do lat 20. W finale pokonali Koreańczyków z Południa 3:1 (1:1). Bohaterem meczu był Władysław Supriaha, który strzelił dwa gole.

Sensacyjny był już sam skład finału mistrzostw świata u-20 w Polsce. Spotkały się w nim reprezentacje Korei Południowej i Ukrainy. Oba zespoły nigdy wcześniej nie zagrały w meczu finałowym MŚ do lat 20.

Początek spotkania należał do Koreańczyków, którzy już w 3. minucie objęli prowadzenie. Rzut karny na bramkę zamienił 18-letni Kangin Lee. Dla zawodnika Valencii był to drugi gol na tych mistrzostwach. Ponadto miał też 4 asysty.

Ukraińcy podnieśli się po szybkiej bramce dla rywali

Po stracie bramki Ukraińcy zmuszeni byli do ataku pozycyjnego. Nie radzili sobie w nim najlepiej, ale w 34. minucie mieli sporo szczęścia. Po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym Korei piłka trafiła pod nogi Władysława Supriahy, a ten pokonał koreańskiego bramkarza. 1:1. Taki wynik utrzymał się do końca 1. połowy.

Druga odsłona gry także zaczęła się od mocnego uderzenia. W 53. minucie Supriaha ponownie był tam, gdzie być powinien i strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. Co ciekawe, to były jego pierwsze bramki na tym turnieju i to akurat w finale. Korea musiała pójść do ataku, przez co naraziła się na kontry. Jedną z nich w 87. minucie wykorzystał Giorgi Tsitaishvili. 3:1. Koreańczycy nie byli już w stanie się podnieść. Ukraińcy zdobyli mistrzostwo świata do lat 20.