Ukraina - Korea Południowa. Gdzie oglądać finał mś U-20? Transmisja w otwartym kanale! TV, stream online, na żywo, 15.06

Mś U-20 2019. W sobotę dowiemy się która reprezentacja podniesie puchar młodzieżowych mistrzostw świata. W finale na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź spotkają piłkarze Ukrainy i Korei Południowej. Ostatni pojedynek turnieju obejrzymy w otwartym kanale.

Po ponad trzech tygodniach rywalizacji organizowane w Polsce mistrzostwa świata U-20 zmierzają ku ostatniemu rozstrzygnięciu. W finałowym spotkaniu zmierzą się reprezentacje Ukrainy i Korei Południowej. Mecz zostanie rozegrany w sobotę (15 czerwca) na Stadionie Miejskim Widzewa Łódź

Ukraińcy zameldowali się w finale po zwycięstwie z Włochami 1:0 (gol Serhija Bulecy). W 91. minucie półfinałowego pojedynku Włosi oszaleli z radości po golu na 1:1 i wydawało się, że dojdzie do dogrywki. Bramka została jednak anulowana po analizie VAR. Sędziowie uznali, że jeden z reprezentantów Italii uderzył rywala łokciem.

Reprezentacja Korei Południowej pokonała w półfinale Ekwador 1:0. Podobnie jak w spotkaniu Włochów z Ukraińcami, tutaj także doszło do sporych kontrowersji. W 39. minucie Choi Jun, zdobył pierwszą i jak się okazało jedyną uznaną bramkę w tym spotkaniu. W 86. minucie Korea Płd. trafiła na 2:0, ale sędzia odgwizdał spalonego. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry arbiter rozważał, czy Korea powinna dostać rzut karny, a dwie minuty później Ekwador wyrównał! Okazało się jednak, że strzelec bramki znajdował się na spalonym. Mimo szalonej końcówki Koreańczycy utrzymali prowadzenie i mogli cieszyć się z awansu do finału.

Ukraina - Korea Południowa. Gdzie oglądać finał mistrzostw świata U-20? Transmisja TV, stream online, na żywo

Transmisję TV finałowego spotkania między reprezentacjami Ukrainy i Korei Południowej obejrzymy w TVP Sport. W Internecie ostatni mecz turnieju będzie można śledzić na stronie sport.tvp.pl i w aplikacji TVP Sport. Transmisja rozpocznie się o godzinie 17:15.