Selekcjoner Francuzów skomentował klęskę w eliminacjach Euro 2020

- Brakowało nam w tym spotkaniu wszystkiego. Nie graliśmy z odpowiednim zaangażowaniem - powiedział po porażce z Turcją (0:2) trener reprezentacji Francji, Didier Deschamps.

Gole Kaana Ayhana i Cengiza Undera (z 30. i 40. minuty) przesądziły o niespodziewanym zwycięstwie Turcji nad Francją w eliminacjach do Euro 2020. Mistrzowie świata zaprezentowali się fatalnie. Do przerwy oddali tylko jeden strzał i to w dodatku niecelny. W drugiej połowie uderzali na bramkę gospodarzy jeszcze trzy razy, ale ani razu celnie. W ten sposób Turcja została liderem grupy H, po trzech meczach ma komplet punktów. Francja jest druga z dorobkiem 6 punktów.

Po spotkaniu głos zabrał trener mistrzów świata Didier Deschamps, który nie krył swojego rozczarowania. - Brakowało nam w tym spotkaniu wszystkiego. W naszej grze było zbyt wiele niedociągnięć, zabrakło nam też agresji - powiedział Deschamps.

Selekcjoner Francuzów docenił także świetny występ gospodarzy. - Trzeba oddać reprezentacji Turcji, że zagrała bardzo dobrze, postawiła nas w trudnej sytuacji, a my nie zagraliśmy w odpowiednim zaangażowaniem - dodał.

W kolejnym meczu eliminacyjnym Francja podejmie na wyjeździe Andorę. To spotkanie rozpocznie się we wtorek o godzinie 20:45.