Ekwador trzecim półfinalistą MŚ U-20! Cudowny gol pomógł w awansie [WIDEO]

Ekwador pokonał Stany Zjednoczone 2:1 w meczu ćwierćfinałowym mundialu U-20 i zagra w półfinale mundialu. Ich rywalem będzie Korea Południowa lub Senegal.

Młodzi piłkarze z Ekwadoru pokonali Stany Zjednoczone w ćwierćfinale mundialu rozgrywanego w Polsce. Pierwsza bramka padła w 30 minucie spotkania, a autorem gola był Cifuentes. Po siedmiu minutach trafieniem wyrównującym odpowiedział Weah.

Kilka minut przed końcem pierwszej połowy zdobył Espinoza. Trafienie było szczęśliwe, ale zapewniło Ekwadorowi awans do najlepszej czwórki turnieju. Rywalem Ekwadoru będzie ktoś z pary Korea Południowa - Senegal. Mecz tych drużyn zaplanowano na godzinę 20.45. W półfinale są już Ukraina U20 oraz Włochy U20. Ten mecz zaplanowano na 11 czerwca.