Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Delegaci wybrali prezydenta FIFA! Wybór odbył się poprzez aplauz

Gianni Infantino został wybrany na kolejną kadencję i przez następne cztery lata będzie rządził Międzynarodową Federacją Piłkarską (FIFA). W Paryżu zebrali się delegaci 211 federacji FIFA i zatwierdzili kandydaturę Infantino poprzez aplauz.

Jeśli do wyborów zgłasza się tylko jeden kandydat, to może zostać wybrany przez delegatów bez przeprowadzenia klasycznego głosowania, wystarczy aplauz. I tak właśnie było w środę w Paryżu, gdzie Gianni Infantino został wybrany na kolejną kadencję i przez następne cztery lata będzie rządził Międzynarodową Federacją Piłkarską (FIFA).

- Dziękuję, wszystkim wam dziękuję. Tym, którzy mnie kochają i tym, którzy mnie nienawidzą - dzisiaj wszystkich was kocham. Doceniam wasze wsparcie i zaufanie. Jestem zaszczycony, że mogę służyć wam i FIFA. Kocham futbol i ciężko pracuję. Obiecuję, że to się nie zmieni - mówił tuż po wyborze Infantino i dodał: - FIFA jest teraz synonimem zaufania, uczciwości, równości, praw człowieka. Nikt już nie mówi o kryzysie. Nasze rezerwy wzrosły od jednego do 2,75 miliarda dolarów. Nie wydajemy pieniędzy na jakieś podejrzane umowy, nie ma już możliwości robienia ukrytych przelewów ani niczego nieetycznego. W FIFA nie ma już miejsca na korupcję i nigdy nie będzie.

Giani Infantino jest prezydentem FIFA od 2016 roku. Na stanowisku zastąpił odchodzącego w atmosferze skandalu Josepha Blattera. Wcześniej Infantino był sekretarzem generalnym UEFA.

Więcej o:
Komentarze (20)
Delegaci wybrali prezydenta FIFA! Wybór odbył się poprzez aplauz
Zaloguj się
 • felicjan.dulski

  Oceniono 4 razy 4

  Łubu-dubu, łubu-dubu...

 • d1r3ct

  Oceniono 3 razy 3

  FIFA Mafia ;)

 • koenzymq10

  Oceniono 3 razy 3

  czy zaskakuje,]ze bandyci wybrali se takiego sanego co oni na herszta bandy?

 • jelonek666

  Oceniono 5 razy 3

  A jaką metodą wybrano metodę głosowania?

 • jerzy9

  Oceniono 2 razy 2

  Normalnie jak w "Rejsie" :)

 • facio60

  Oceniono 4 razy 2

  Tak, niech dalej idą drogą powiększania liczby uczestników MŚ do 48.
  Tego nie da się już oglądać. Rozwlekłe rozgrywki, po pierwszej turze trudno spamiętać wyniki, jakie składy grup. A takie analizy nadają smaczku. A teraz nawet jak się dyskutuje, to nie widząc tabel zaczyna się domniemywanie. Nudno zrobiło się już podczas kwalifikacji do MŚ, gdy europejskie drużyny muszą zmagać się z Azerbejdżanem, Armenią, Kazachstanem, Gruzją i innymi wynalazkami. Kiedyś był tylko prawem kaduka, Izrael.
  UEFA idzie podobną drogą, bo Liga Mistrzów to już nic innego jak czysta komercja. Preeliminacje, eliminacje, kwalifikacje, grupy, faza pucharowa...........
  Konia z rzędem kto potrafi wymienić choćby półfinalistów i wyniki z ostatnich 3 lat.
  Zaprzestałem oglądać to dziadostwo, bo jak tu się podniecać niemal tym samym garniturem co roku. Jeśli najbogatsze kluby dysponują budżetami kilkadziesiąt razy wyższymi od pozostałych uczestników, kupują najlepszych piłkarzy z całego świata, to nie widzę powodu aby podniecać się, że oto Barcelona czy Real po raz n-ty grają o finał.

 • alojzy132

  Oceniono 3 razy 1

  Metoda przez kule byłaby lepsza ale wszystkie Ryśki to fajne chłopakie więc nic dodać nic ująć.

 • marcinmarciniak1

  Oceniono 3 razy 1

  Wykapany Ryszard Ochucki :) lub kaowiec z Rejsu :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX