Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Sędzia nie skorzystał z VAR-u, więc piłkarze zeszli z boiska. Skandal podczas finału afrykańskiej LM

Do niecodziennych scen doszło podczas rewanżowego meczu finału afrykańskiej Ligi Mistrzów. Piłkarze Wydadu Casablanca odmówili dokończenia spotkania z powodu kontrowersyjnej decyzji sędziego.

W pierwszym meczu, który odbył się przed tygodniem w Casablance padł remis 1:1. Po tamtym spotkaniu było sporo dyskusji na temat decyzji, jakie sędzia podejmował po konsultacji VAR lub jej braku. I to właśnie werdykt arbitra okazał się kluczowy dla losów rywalizacji w piątek, gdy oba zespoły spotkały się w rewanżu.

W jego 41. minucie na prowadzenie wyszło Esperance Tunis, dzięki trafieniu Youcefa Belailiego. W 59. minucie zawodnicy Wydadu Casablanca cieszyli się z doprowadzenia do remisu, bo bramkarza gospodarzy pokonał Ismail El Haddad. Radość gości trwała jednak bardzo krótko. Sędzia Bakary Gassama nie uznał gola z powodu naruszenia przepisów w trakcie trwania akcji. Arbiter nie zdecydował się jednak na skorzystanie z VAR-u.

Ta sytuacja wprawiła we wściekłość graczy Wydadu, którzy rzucili się na sędziego, a rezerwowi i sztab szkoleniowy wbiegli na murawę. Z trybun, w ich kierunku, kibice Esperance rzucali różne przedmioty. Po kilku minutach dyskusji piłkarze Wydadu odmówili kontynuowania spotkania. Sędziowie dyskutowali na temat gorącej sytuacji z przedstawicielami Afrykańskiej Federacji Piłkarskiej, jednak żaden z nich nie wiedział, czy mecz powinien być kontynuowany i w jaki sposób do tego doprowadzić.

Ostatecznie na murawie pojawił się prezydent federacji, który podjął rozmowy z działaczami obu klubów. Te nie przyniosły jednak żadnego skutku. Po blisko półtorej godziny przerwy sędziowie ostatecznie zakończyli mecz, ogłaszając zwycięstwo Esperance Tunis.

W niewiele ponad 50-letniej historii rozgrywek afrykańskiej Ligi Mistrzów Esperance Tunis jest czwartym zespołem, który zdobył tytuł dwa razy z rzędu. Dla tego klubu to czwarty triumf w rozgrywkach. Wcześniej dokonywał tego też w 1994, 2011 oraz 2018 roku.

Więcej o:
Komentarze (23)
Sędzia nie skorzystał z VAR-u, więc piłkarze zeszli z boiska. Skandal podczas finału afrykańskiej LM
Zaloguj się
 • krakoos78

  Oceniono 28 razy 24

  Bardzo dobrze, pokazali jaja w odróżnieniu od wielu europejskich klubów kręconych przez sprzedajnych sędziów. Piłkarskie federacje powinny zbojkotować najbliższe Mistrzostwa Świata ch*j wie gdzie, kupione za petrodolary, ale nikt nie pokaże cojones.

 • siguurd

  Oceniono 12 razy 8

  Czuję, że sędzia straci życie. A mógł spojrzeć w monitorek. Ewidentnie wziął w łapkę - pewnie weźmie też kulkę.

 • 31.februarius

  Oceniono 8 razy 6

  "W 59. minucie zawodnicy Wydadu Casablanca cieszyli się z doprowadzenia do remisu, bo bramkarza gospodarzy pokonał Ismail El Haddad.

  Może w Afryce mają inne "zegary", ale według mnie wyrównująca bramka pada dokładni w 62:54, czyli sześćdziesiątej trzeciej minucie spotkania.

  PS
  Nie wiem o naruszenie jakich przepisów chodziło sędziemu, w każdym bądź razie przy powyższej akcji nie było spalonego!

 • b0sy

  Oceniono 5 razy 5

  Bardzo dobrze zrobili.

 • plkibic

  Oceniono 7 razy 5

  Poczekajmy aż Fifa zmieni prawo co do zmiany narodowości, wtedy zobaczycie wałki z udziałem Kataru. To tutaj to jest nic jeszcze.

 • plkibic

  Oceniono 6 razy 4

  Parodia, piłkarski czarny poker.

 • koszernywieprz

  Oceniono 14 razy 4

  Przypuszczam że Czarny skasował szmal za to. Ale nie dotyczy to tylko Afryki, Szwajcarzy ewidentnie posmarowali skrwielowi Rumunowi przed decydującym o wejściu meczem. Ale piłką szwajcarska rządzą Albańczycy więc nic dziwnego...

 • boromir195419

  Oceniono 3 razy 3

  Na mój ''ptasi móżdżek'' sędzia powinien być ''zawieszony '' na 2 lata a mecz powinien być powtórzony .Po to wprowadzono VAR by sędziowie nie ''drukowali '' wyników .

 • frodozbagien

  Oceniono 4 razy 2

  "Ostatecznie na murawie pojawił się prezydent federacji" To i kabaret tam mają. Fajnie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX