12:0! Niewiarygodny wynik w meczu MŚ U-20. Potrójny hattrick!

Podczas trwających w Polsce mistrzostw świata U-20 doszło do niecodziennej sytuacji. Reprezentacja Norwegii pokonała w Lublinie drużynę z Hondurasu... aż 12:0! Aż dziewięć z tych bramek zdobył Erling Braut Haland. Obydwa osiągnięcia są rekordowe - najwyższe zwycięstwo i największa liczba bramek w jednym meczu.

W środę reprezentacja Polski zremisowała 0:0 z Senegalem, praktycznie zapewniając sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata U-20 rozgrywanych w Polsce. Jedną z drużyn walczących o wyjście z grupy z 3. miejsca nadal jest Norwegia, która w 3. meczu zmierzyła się z Hondurasem. Ten mecz przejdzie do historii z dwóch powodów.

Norwegia 12:0 Honduras

Już do przerwy Norwegowie prowadzili pięcioma bramkami. Na początku drugiej połowy czerwoną kartkę zobaczył reprezentant Hondurasu, a Skandynawowie skorzystali z okazji, aby zdobywać kolejne gole. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem aż 12:0. Nadal jednak nie zapewnia to im awansu do 1/8 finału, gdyż muszą poczekać na rozstrzygnięcia meczów z udziałem Portugalii i Stanów Zjednoczonych.

9 bramek Halanda

Erling Braut Haland rozpoczął strzelanie już w 9. minucie spotkania. W 36. minucie z rzutu karnego skompletował hat-tricka, a 7 minut później trafił do siatki rywali po raz czwarty. To jednak mu nie wystarczało, bo gole zdobył jeszcze w 50., 67., 77., 88. i 90. minucie, łącznie zdobywając aż 9 bramek.