Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Fortuna Duesseldorf chce zatrzymać Dawida Kownackiego. Mają jednak duży problem

Fortuna Duesseldorf robi wszystko by zatrzymać Dawida Kownackiego. Okazuje się jednak, że Sampdoria łatwo nie odpuści 22-letniego napastnika. Fortuny nie stać na zapłacenie 12 milionów euro. Niemiecki klub pracuje jednak nad alternatywnym rozwiązaniem.

Władze Fortuny są zachwycone polskim napastnikiem Dawidem Kownacki, który trafił do Bundesligi na wypożyczenie. Jeszcze kilka tygodni temu niemieckie media informowały, że dyrektor sportowy Lutz Pfannenstiel wynegocjował z Włochami opcję wykupu piłkarza, która wynosiła około 5 milionów euro. Okazuje się jednak, że teraz Włosi życzą sobie znacznie więcej, bo około 12 milionów euro. Dla Fortuny jest to jednak zdecydowanie za dużo. 

Polakiem zachwycony jest jednak trener niemieckiego klubu. - Ten piłkarz powinien pozostać w Fortunie, ponieważ będziemy z nim dobrze funkcjonować. Zależy mi na nim jak na prawie nikim w mojej karierę - powiedział trener Friedhelm Funkel w wywiadzie z "Westdeutsche Allgemeine Zeitung".

Alternatywą dla transferu Kownackiego mogłoby być przedłużenie jego wypożyczenia. Do zakończenia rozmów jest jednak jeszcze bardzo daleko. 

Polak trafił do Bundesligi w zimowym oknie transferowym. Kownacki wystąpił w 10 meczach i zdobył cztery bramki. 

Więcej o:
Komentarze (6)
Fortuna Duesseldorf chce zatrzymać Dawida Kownackiego. Mają jednak duży problem
Zaloguj się
 • miszka_szyfman

  Oceniono 2 razy 2

  Tak go chcą zatrzymać , że w końcu pozwolą mu odejść.

 • eurotram

  Oceniono 1 raz 1

  "Polakiem zachwycony jest jednak trener niemieckiego klubu. - Ten piłkarz powinien pozostać w Fortunie, ponieważ będziemy z nim dobrze funkcjonować. Zależy mi na nim jak na prawie nikim w mojej karierę - powiedział trener Friedhelm Funkel w wywiadzie z "Westdeutsche Allgemeine Zeitung".

  I właśnie dlatego,że Niemcy nie kryją się z tym że im bardzo zależy,to makaroniarze podnieśli z 5 do 12 baniek! A przecież można było jak inni podpisać (z makaroniarzami to w zasadzie TYLKO na piśmie) umowę wypożyczenia Z OPCJĄ PIERWOKUPU ZA OKREŚLONĄ CENĘ! Ktoś czegoś w Fortunie nie dopilnował i oto skutki; trzeba było Sampę skłonić do tej umowy kiedy spuścili z tonu. Do diabła,ryzyka nie było! Opcja pierwokupu to nie obowiązek wykupu!

 • az555

  0

  wystarczyło złożyć propozycję zgodną z wartością handlową (ok.3 mln) .Nie wiem po co robią sobie jaja z Makaronów i niezłego 20 -minutowego rezerwowego.Prawdopodobnie odwracają uwagę od jakiegoś prawdziwego celu

 • segregator-a5

  0

  Na przestrzeni miesiąca to kolejny wypisz-wymaluj ten sam tekst o rzekomym wykupie Kownackiego. Nie wiem, czy tylko ja mam podejrzenia o handel tym samym "spalonym kotletem" w obrębie tej samej redakcji?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX