Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: FIFA zrezygnowała z powiększenia mundialu! Jest oficjalny komunikat

FIFA rezygnuje z rozszerzenia mundialu w Katarze w 2022 roku! Oficjalna decyzja ma zostać przekazana w komunikacie FIFA, który został zamieszczony w środowe popołudnie.

Fifa rezygnuje z planów rozszerzenia mundialu w Katarze. Fifa chciała by najbliższy turniej został poszerzony do 48 drużyn, ale nie udało się porozumieć w kwestii rozegrania meczów w innych państwach. Pomieszczenie 48 drużyn tylko w Katarze było po prostu niemożliwe. 

Gianni Infantino bardzo chciał powiększyć mundial, ale ostatecznie musiał pogodzić się z porażką. Jak wcześniej postanowiono, wzrośnie turniej zostanie powiększony do 48, ale dopiero na  mistrzostwach świata w 2026 rok.

- Po dokładnym i wszechstronnym procesie konsultacji z udziałem wszystkich zainteresowanych stron stwierdzono, że w obecnych okolicznościach takiej propozycji nie można przyjąć - czytamy w komunikacie FIFA.

Katarczycy uważali, że nie podołają sami organizacji turnieju dla 48 drużyn, dlatego już kilka miesięcy temu badano, które kraje leżące w pobliżu byłyby w stanie im pomóc. Ze względów politycznych współorganizować mundialu nie chciały Arabia Saudyjska i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Pomóc mógłby Kuwejt i Oman, ale ostatecznie nie doszło do współpracy, 

Więcej o:
Komentarze (33)
Oficjalnie: FIFA zrezygnowała z powiększenia mundialu! Jest oficjalny komunikat
Zaloguj się
 • timbwolf3

  Oceniono 11 razy 9

  Szkoda, już sobie ostrzyłem zęby na szlagier Uzbekistan-Kanada. Z resztą mecz orwarcia też będzie niczego sobie, Katar - Honduras albo inny tego typu przeciwnik

 • facio60

  Oceniono 8 razy 6

  Myślałem, że MŚ to zawody elit. Optimum to były 24 drużyny co po raz pierwszy miało miejsce w 1982 r w Hiszpanii. Można było pamiętać kto grał z kim, jaki wynik, poziom odpowiedni. Już przy 32 zespołach mózg zamulony zostaje masą gier, nie sposób zapamiętać kto grał w poprzedniej rundzie, składy grup. Przy jeszcze większej liczbie to już jedna wielka komercja i mordęga.

 • js08836

  Oceniono 6 razy 4

  W MŚ powinno brać udział 96 drużyn. Połowa państw na świecie. Kto by się nie załapał, to trąba.

 • bornintheusa

  Oceniono 7 razy 3

  Tyle tu ekspertów niech mi ktos wyjasni co stoi na przeszkodzie żeby zbudować boiska czterobramkowe i przeprowadzić mecze czterodrużynowe, mozna by użyc kilku piłek żeby sie więcej działo.

 • rrrm

  Oceniono 5 razy 3

  "wzrośnie turniej zostanie powiększony do 48, ale dopiero na mistrzostwach świata w 2026 rok"
  kurrrra po jakiemu to ?

 • anna.pcz

  Oceniono 4 razy 2

  Morda tego gangstera mówi więcej niż 1000 słów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX