Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Widzew Łódź przeprosił swoich kibiców. "Nikt z nas sobie tego nie wyobrażał"

Prezes Widzewa Łódź Jakub Kaczorowski przeprosił kibiców w imieniu całego klubu za brak awansu do pierwszej ligi piłkarskiej. - Nikt z nas sobie tego nie wyobrażał - powiedział wiceprezes klubu Piotr Szor.

Widzew Łódź zakończył sezon II ligi dopiero na piątym miejscu, przez co stracił szanse na awans na zaplecze ekstraklasy. Pierwsze decyzje klub podjął już we wtorek - zwolniono trenera Jacka Paszulewicza oraz pożegnano się z siedmioma zawodnikami pierwszej drużyny: Maciejem Humerskim, Dario Kristo, Michałem Millerem, Simonasem Pauliusem, Danielem Świderskim, Tomaszem Wełną i Markiem Zuziakiem. Porażka Widzewa jest tym większa, że klub miał budżet 15 milionów złotych (przekraczający znacznie możliwości nawet klubów pierwszoligowych), ale mimo to zespół zaliczył kompromitującą serię remisów w rundzie wiosennej, po czym przegrał w ostatniej kolejce z GKS-em Bełchatów.

- W imieniu całego klubu przepraszam kibiców, że nie zrealizowaliśmy celu, czyli awansu do pierwszej ligi - powiedział prezes Jakub Kaczorowski na konferencji prasowej Widzewa. - Główną przyczyną było nieodpowiednie przygotowanie do rundy wiosennej. Potem kolejne remisy sprawiły, że piłkarze nie poradzili sobie mentalnie. Wszyscy jednak musimy uderzyć się w pierś.

Dyrektor Widzewa Łódź: Nie zasłużyliśmy na awans

Wiceprezes Piotr Szor stwierdził, że "nikt z nas nie wyobrażał sobie takiego końca sezonu" i podziękował kibicom. Za to dyrektor sportowy Łukasz Masłowski powiedział: - Nie będę oceniał przygotowań, bo mnie nie było. Nie awansowaliśmy, bo zespół nie wypracował czegoś własnego. Do obrony nie ma zastrzeżeń, bo przegraliśmy najmniej spotkań. Za to mieliśmy problem w ofensywie. Nie było też zdecydowanych liderów w drużynie. Kolejny powody braku awansu to stałe fragmenty, z których nie strzeliliśmy żadnego gola, a jesienią była najmocniejsza broń. Do tego trzy rzuty karne zmarnowane. Nie zasłużyliśmy sportowo na awans. Mam pomysł jak powinna wyglądać drużyna. Czeka nas sporo pracy, ale nie będzie wymiany całego zespołu. Zrobię wszystko, by Widzew awansował do I ligi.

Więcej o:
Komentarze (31)
Widzew Łódź przeprosił swoich kibiców. "Nikt z nas sobie tego nie wyobrażał"
Zaloguj się
 • kraq

  Oceniono 16 razy 6

  pcimianka pcim też nie zrobiła awansu. będzie tez coś o tym, skoro piszecie o zespołach z lig okręgowych?

 • el.pistolero

  Oceniono 10 razy 4

  Dajcie już spokój. Jak długo zamierzacie się z nich naigrywać?

 • vicenteolivio

  0

  Panie Prezesie, piłkarze - mam jedno zdanie do was, ja, kibic Widzewa od lat: SPIE...JCIE z tymi przeprosinami. Nie jesteście godni zakładać koszulek Widzewa i zasiadać na trybunach tego klubu.

 • Stefan Ciepalachowski

  Oceniono 8 razy 0

  Karma wraca, to jest kara za całokształt działalności Reanimacji 2015. Pogarda, arogancja, bufonada, brak szacunku dla rywali oraz żałosne pismaki, którzy wypisywali brednie. Wmawialli wszystkim jaki to wielki klub a tak naprawdę to zbieranina słabych kopaczy pozbawionych ambicji. Zaśpiewajcie sobie róg, róg, gol, gol ??????

 • xyphaxer

  Oceniono 2 razy 0

  Pieniądze nie grają

 • pajak1965

  Oceniono 1 raz -1

  Brak wyobraźni.

 • kosmyg

  Oceniono 10 razy -2

  Powinni Widzewowi przyznać dziką kartę, tak samo jak Polonii. To uwłaczające, żeby kluby musialy wygrywac awanse na boisku i męczyć się w niższych ligach. Zamiast dzikich kart mogą być też punkty za stadion, zasługi, liczbe działaczy na utrzymaniu itd. itp.

 • Sara S

  Oceniono 3 razy -3

  Ponieważ nie macie Panowie wyobraźni i nie znacie się na pilce to czas odejść doplacajac widzewowi za karnety które w tym roku nie sprzeda ja za ten cyrk na pewno karnetu nie kupię

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX