Fantastyczny gol młodzieżowego reprezentanta Polski. Dał zwycięstwo w końcówce meczu [WIDEO]

Reprezentacja Polski do lat 16 pokonała 2:1 Rumunię w drugim meczu turnieju towarzyskiego, którego gospodarzem są nasi rywale. Fantastycznym golem popisał się Patryk Kusztal z Zagłębia Lubin.

Była 80. minuta meczu, kiedy po dłuższej chwili rozgrywania piłki na połowie Rumunów na indywidualną akcję zdecydował się Patryk Kusztal. Pomocnik Zagłębia Lubin minął dwóch rywali i popisał się fantastycznym strzałem z dystansu, który zakończył się golem. Golem, który dał zespołowi Marcina Dorny zwycięstwo 2:1.

Dla reprezentacji Polski do lat 16 był to drugi mecz podczas rumuńskiego turnieju. We wtorek drużyna Dorny zremisowała 2:2 z Chorwacją, w czwartek pokonała 2:1 Rumunię, a w sobotę zagra ostatnie spotkanie, a jej rywalem będą Norwegowie.

W meczu z Rumunami na uwagę zasługuje postawa Kusztala. Pomocnik Zagłębia Lubin pojawił się na boisku po przerwie i strzelił dwa gole. W 71. minucie Kusztal doprowadził do wyrównania, a w 80. minucie dał Polakom zwycięstwo. Drugie trafienie było wyjątkowej urody, zobaczyć je można na poniższym wideo od 2:32.