Niespodziewana porażka Austrii w ważnym meczu naszej grupy. Sensacyjna przegrana Chorwatów, wicemistrzów świata

Niespodziewana porażka Austriaków w bardzo ważnym meczu "polskiej" grupy. Na wyjeździe ulegli reprezentantom Izraela 4:2. Sensację sprawili także Węgrzy, którzy pokonali 2:1 Chorwatów, obecnych wicemistrzów świata.

Już w ósmej minucie Austriacy wyszli na prowadzenie po golu Arnautovicia. Potem jednak role się odwróciły i to piłkarze Izraela zdominowali przebieg spotkania. W 34. minucie po dośrodkowaniu z prawej strony boiska gola zdobył Eran Zahavi. Jedenaście minut później wykorzystał błąd obrońców, którzy nie upilnowali go przy rzucie wolnym i strzałem głową pokonał bramkarza.

Dziesięć minut po przerwie skompletował hat-tricka po kapitalnym strzale sprzed pola karnego w samo okienko bramki. W 66. minucie wynik podwyższył Dabbur. Po dziewięciu minutach rozmiary porażki zmniejszył Arnautović dobijając piłkę po strzale z dystansu. Tym samym Austriacy rozpoczynają eliminacje od dwóch porażek i znacznie utrudnili sobie drogę do awansu na przyszłoroczne mistrzostwa Europy.

Sensację sprawili także piłkarze Węgier. Na własnym stadionie pokonali obecnych wicemistrzów świata - Chorwatów, po bramkach Szalaia i Patkaia.

Początek meczu układał się pomyślnie dla drużyny gości, która prowadziła od 13. minuty po bramce Rebicia. W 34. minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania, za sprawą gola strzelonego przez Szalaia. W 76. minucie rzut rożny węgierski pomocnik wykorzystał zamieszanie w polu karnym i umieścił piłkę w siatce.

W pozostałych spotkaniach Rosjanie pokonali 4:0 Kazachstan na wyjeździe, Walia wygrała u siebie 1:0 ze Słowacją, a piłkarze San Marino ulegli na własnym boisku Szkocji 0:2.