Lionel Messi wrócił do reprezentacji. Bolesna porażka Argentyny

Reprezentacja Argentyny przegrała z Wenezuelą 1:3 w meczu towarzyskim rozegranym na Wanda Metropolitano w Madrycie. W zespole Lionela Scaloniego po raz pierwszy od mundialu w Rosji zagrał Lionel Messi, który spotkanie zakończył z kontuzją.

Wenezuelczycy objęli prowadzenie już w 6. minucie dzięki trafieniu Salomona Rondona. Tuż przed przerwą na 2:0 podwyższył Jhon Murillo. Chociaż w 59. minucie kontaktową bramkę dla Argentyny zdobył Lautaro Martinez, to w 75. minucie wynik meczu, strzałem z rzutu karnego, ustalił Joseph Martinez.

Lionel Messi wrócił do kadry

W reprezentacji Argentyny 90 minut zaliczył Lionel Messi. Dla piłkarza Barcelony był to pierwszy występ w narodowych barwach od mundialu w Rosji, na którym Argentyńczycy doszli tylko do 1/8 finału, gdzie przegrali 3:4 z Francuzami.

Messi nie zagra jednak we wtorkowym meczu towarzyskim z Marokiem. Piłkarz Barcelony w piątkowy wieczór nabawił się kontuzji spojenia łonowego i został wycofany z kadry. Na razie nie wiadomo, czy Messi zagra w derbach Barcelony z Espanyolem, które odbędą się 30 marca o godz. 16.15.