Francja strzelała gola za golem, Anglia rozbiła Czechów, Portugalia traci punkty z Ukrainą

W piątkowych meczach eliminacyjnych Francuzi pewnie wygrali z reprezentacją Mołdawii 4:1. Anglicy na własnym stadionie pokonali Czechów aż 5:0, a Portugalczycy z Ronaldo w składzie bezbramkowo zremisowali z Ukraińcami.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Anglicy mierzyli się na Wembley z reprezentacją Czech. Gospodarze już w 24. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą bramki Raheema Sterlinga. Jeszcze przed przerwą rzut karny na gola zamienił Harry Kane. Po przerwie obraz gry się nie zmienił, napastnik Manchesteru City skompletował hat-tricka. W końcówce spotkania mnóstwo pecha miał Tomas Kalas, który skierował bramkę do własnej siatki.

Podobny przebieg miał mecz rozgrywany w Mołdawii, gdzie jeszcze w pierwszej połowie trzy punkty zabezpieczyli sobie Francuzi. Najpierw w 24. minucie wynik otworzył Antoine Griezmann, trzy minuty później gola zdobył Raphael Varane, a w 36. minucie trafienie zaliczył Oliver Giroud. W końcówce spotkania bramkę zdobył jeszcze Kylian Mbappe, a gola honorowego w 89. minucie strzelił Vladimir Ambros.

Ogromne problemy mieli na własnym stadionie reprezentanci Portugalii, którzy nie byli w stanie zdobyć kompletu punktów z reprezentacją Ukrainy. Choć mieli ogromną przewagę w każdym elemencie gry, nie potrafili zdobyć gola, który dałby im zwycięstwo, a mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Nie pomógł nawet powrót Ronaldo, który rozegrał pierwszy mecz w narodowym zespole od mundialu.

Sporą niespodziankę sprawili piłkarze Luksemburga, którzy pokonali Litwę 2:1. W 14. minucie na prowadzenie wyszli goście za sprawą gola Fedora Cernycha, ale tuż przed przerwą wyrównał Barreiro. W 55. minucie bramkę strzelił Rodrigues. Gospodarze do końca spotkania nie pozwolili odebrać sobie już prowadzenia i zakończyli mecz zwycięstwem.

W pozostałych piątkowych spotkaniach Albania przegrała u siebie z Turcją 0:2, Andora uległa Islandii także 0:2, a Bułgaria zremisowała 1:1 z Czarnogórą.