Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jest lista piłkarzy nominowanych do jedenastki stulecia PZPN. "To chyba jakiś żart"

Maciej Szmigielski, dziennikarz "Przeglądu Sportowego", opublikował listę piłkarzy nominowanych do jedenastki stulecia PZPN. Są na niej m.in. Kazimierz Deyna, Zbigniew Boniek, Jerzy Brzęczek, ale też Artur Jędrzejczyk, Tomasz Jodłowiec, Rafał Murawski i Arkadiusz Milik.

- To chyba jakiś żart. PZPN wymyślił sobie, że Artur Jędrzejczyk, Tomasz Jodłowiec, Rafał Murawski lub Arkadiusz Milik powinni być kandydatami do jedenastki stulecia PZPN. Jak to w ogóle wygląda, Deyna, Buncol, Matysik i Jodłowiec? Lato, Lubański i Milik? - pyta ironicznie Szmigielski.

Wybór piłkarzy, którzy znaleźli się na liście Polskiego Związku Piłki Nożnej wywołał duże kontrowersje. Wyróżnieni zostali m.in.: Józef Młynarczyk, Jerzy Gorgoń, Kazimierz Deyna, Ernest Wilimowski, Zbigniew Boniek i Jerzy Brzęczek. Ale też: Artur Jędrzejczyk, Tomasz Jodłowiec, Rafał Murawski i Arkadiusz Milik. W zestawieni zabrakło z kolei miejsca dla takich piłkarzy jak: Piotr Nowak, Janusz Kupcewicz, Roman Szewczyk, Marek Citko, Stanisław Terlecki czy Mirosław Okoński. - No i co z tego? Kandydatów może być milion. Lista ma charakter otwarty i na pierwszym posiedzeniu kapituły może być demokratycznie zmieniona - napisał Janusz Basałaj, dyrektor departamentu komunikacji i mediów w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Więcej o:
"/> Zbigniew Boniek zdradza kulisy pożegnania Piszczka: Piłkarze dogadali się ze Słoweńcami [SEKCJA PIŁKARSKA #29]
 
 • Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć Kolejne kluby chcą Łukasza Podolskiego! Górnik Zabrze będzie musiał walczyć
 • Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu Dla kogo Złota Piłka? Dziwne miejsce Roberta Lewandowskiego w rankingu znanego portalu
 • "> Lionel Messi coraz bliżej pobicia trzech legendarnych rekordów Pelego
   
 • Piłkarski rok w 1. lidze powoli dobiega końca. Przedostatnia kolejka
 • Media: Robert Kubica znalazł nowy zespół! Zostaje w Formule 1
 • Purya Fayazi: Nie mogę zrozumieć zachowania Michała Kubiaka
 • Jest rekord, którego nawet Lewandowski nie pobije. "Daleko mu do jego geniuszu"
 • Komentarze (142)
  Jest lista piłkarzy nominowanych do jedenastki stulecia PZPN. "To chyba jakiś żart"
  Zaloguj się
  • klakier7777

   Oceniono 14 razy 14

   Zabrakło mi kilku PANÓW PIŁKARZY, którzy zdobywali medale olimpijskie (złote i srebrne), albo docierali z polskimi klubami do półfinału i finału europejskich pucharów.

  • biesczad1

   Oceniono 11 razy 11

   Niektóre nazwiska wzięte ze skeczu Kabaretu Moralnego Niepokoju - tak, to kabaret...

  • a.k.traper

   Oceniono 10 razy 8

   Zgłaszam zatem kandydaturę Edka Zakwasa z Targówka, z karnego chorągiewkę na rogu złamał ale był po winku, tego nawet Milik nie potrafi.

  • lorca_mallorca

   Oceniono 11 razy 7

   Dyrektor komunikacji odpowiadający "no i co z tego" na krytykę zrobił mi dzień :)

  • szcz9

   Oceniono 6 razy 6

   Ja bym nominował takich piłkarzy (umownie po 3 na każdej pozycji):
   Kostka, Młynarczyk, Tomaszewski
   Anczok, Gorgoń, Janas, Majewski, Musiał, Oślizło, Szczepaniak, Szymanowski, Wójcicki, Żmuda
   Boniek, Brychczy, Brzęczek, Buncol, Deyna, Kasperczak, Kupcewicz, Maszczyk, Matysik, Szołtysik
   Cieślik, Gadocha, Juskowiak, Lato, Lewandowski, Lubański, Pohl, Szarmach, Smolarek, Wilimowski
   Pewnie nikogo to nie interesuje i może kogoś ważnego pominąłem, ale przynajmniej chyba nie ma w tym gronie nikogo kto by nie zasłużył na takie wyróżnienie.

  • 1group

   Oceniono 6 razy 6

   Brzęczek??

  • joachimmurat1805

   Oceniono 6 razy 6

   Banaś Lubański Deyna Lato Gorgoń Boniek Pol Wilimowski Musiał Tomaszewski Matysik. Ze współczesnych nie widać wilekich gwiazd, trochę Lewandowski ale tylko trochę.

  • toni42

   Oceniono 8 razy 6

   Co za glupcy (tz. fachowcy) ustalali ta liste? Widac, ze to mloda generacja, która nie czytala historii polskiego pilkarstwa. Gdzie sa pilkarze z olimpiady w Berlinie po slynnym, ale przegranym meczu z Brazylia. Ilu pilkarzy brakuje ze zlotej olimpijskiej 11-ki ? Gdzie jest reszta graczy z brazowych 11-tek z MS . Jezeli zawodnicy z MS w Rosji (których wystep zakonczyl sie sie wielka klapa) sa prawie wszysrcy to swiadczy o zenujacej wiedzy idiotycznego JURY !

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX