Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA chce usunąć jedno słowo z przepisów. Wywoła bardzo dużą zmianę

FIFA szykuje bardzo dużą zmianę w przepisach piłkarskich. Zdaniem dziennikarzy "Bilda" władze piłkarskiej federacji zamierzają wprowadzić zmiany w przepisach dotyczących zagrania ręką.

- FIFA chce usunąć słowo "intencja" z przepisów. Zamiast niego decydujący ma być "naturalnych ruch" - pisze Malte Achilles, dziennikarz jednego z największych niemieckich dzienników. Kluczowe według nowych zasad ma być ułożenie rąk piłkarza, który zagra piłkę nieprzepisowo. W takiej sytuacji sędziowie będą posługiwać się tarczą zegara.

FIFA szykuje wielką zmianę w przepisach dotyczących zagrania rękąFIFA szykuje wielką zmianę w przepisach dotyczących zagrania ręką bild.de

Zgodnie z interpretacją ułożenia rąk na zegarze, jeśli piłkarz dotknie piłki ręką pomiędzy godz. 4:00 a 8:00 - nie będzie przewinienia. W przypadku dotknięcia piłki między 8:00 a 9:00, a także 3:00 i 4:00 decyzja będzie zależeć od indywidualnej oceny sędziego, a kiedy piłkarz zagra ręką powyżej 9:00 i 3:00 będzie to oznaczać zagranie nieprzepisowe. - Brzmi to dość skomplikowanie, ale w praktyce może się okazać proste. Trudno udowodnić intencję, ale naturalny ruch już nie - przyznał w rozmowie z bild.de Thorsten Kinhoefer, były niemiecki sędzia.

Więcej o:
Komentarze (19)
FIFA chce usunąć jedno słowo z przepisów. Wywoła bardzo dużą zmianę
Zaloguj się
 • wiktor.janowycz

  Oceniono 20 razy 20

  Bez sensu... Mecze prawie nigdy nie są rozgrywane między 4:00 a 8:00.. ale w ogóle dlaczego akurat w tych godzinach mieliby nie gwizdać "ręki"?!

 • wolverine_14

  Oceniono 11 razy 11

  Głupie to, będzie można się bawić w bramkarza w sytuacjach 1 na 1.

 • krysia20000

  Oceniono 4 razy 4

  No to teraz godziny późnopopołudniowe będą najatrakcyjniejszą porą rozgrywania spotkań.

 • pierwszychamrp

  Oceniono 3 razy 3

  Na ósmej i czwartej to naturalne ułożenie tylko o Rasialdo, bo go źle wystrugano.

 • wilq9

  Oceniono 1 raz 1

  ale bzdury, przecież przy wyskoku człowiek macha rękami tak, że przez chwilę naturalnym ułożeniem rąk jest ułożenie powyżej 9 i 3 . A poza tym piłkę można jak najbardziej intencjonalnie zatrzymać umyślnie lekkim uniesieniem ręki poniżej 8 i 4

 • kosmyg

  Oceniono 5 razy 1

  Jeśli to nie błędy w tłumaczeniu, to to jest idiotyczne :D Skakać do główki piłkarze mają z rękami w dół? Lub robić wślizg, żeby zablokować piłkę? Za to zupełnie naturalnym ruchem będzie zablokowanie ręką piłki, która przelatuje obok nas na wysokości brzucha, bioder. Byle ruch był "naturalny"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX