Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Włoski klub został wyrzucony z ligi po porażce 0:20! Ogromne problemy finansowe

Włoski klub Pro Piacenza został wykluczony z rozgrywek Serie C. Drużyna ma wielkie problemy finansowe, w niedzielę przegrała mecz ligowy 0-20, przystępując do tego spotkania z tylko 7 zawodnikami w kadrze.

Lega Pro, organ zarządzający rozgrywkami Serie C, zdecydował o wykluczeniu Pro Piacenzy z trzecioligowej rywalizacji we Włoszech. W ostatnim spotkaniu ligowym  Piacenza przegrała z Cueno aż 0:20. O wykluczeniu zadecydował jednak nie sam rozmiar porażki, a problemy finansowe klubu.

Większość piłkarzy już odeszła

Włoskie media podają informację, że łączna kwota zaległych wynagrodzeń dla zawodników oraz sztabu wynosi ponad 500 tysięcy euro. W związku z brakiem wypłat od sierpnia ubiegłego roku większa część drużyny rozwiązała już swoje kontrakty. Zespół nie przystąpił do czterech poprzednich spotkań, gdyż nie był w stanie skompletować składu na mecz. Wcześniej otrzymał trzy walkowery, a federacja ukarała ich odebraniem ośmiu punktów, co pogrzebało ich szanse na utrzymanie na trzecim poziomie rozgrywkowym.

18-latek kapitanem i trenerem, na boisku masażysta

Pro Piacenza w spotkaniu z Cuneo miała do dyspozycji tylko 7 zawodników - wszystkich w wieku między 16, a 19 rokiem życia. 18-letni Nicola Cirigliano był tego dnia kapitanem i menedżerem drużyny w jednym. Ponadto jeden z graczy zapomniał o dowodzie osobistym, więc na boisko za niego wejść musiał masażysta. Już pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 16-0 dla gospodarzy, z czego podwójnym hat-trickiem popisał się Hicham Kanis, a 5 goli strzelił Edoardo Defendi. Po przerwie swoje hat-tricki skompletowali także Michele Emmausso oraz Francesco De Stefano, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 20-0.

Więcej o:
Komentarze (5)
Włoski klub został wyrzucony z ligi za porażkę 0:20!
Zaloguj się
 • zen0biusz

  Oceniono 8 razy 8

  "Włoski klub został wyrzucony z ligi za porażkę 0:20!"
  "O wykluczeniu zadecydował jednak nie sam rozmiar porażki, a problemy finansowe klubu."

  Jak zwykle w nagłówku jedno w artykule drugie.

 • boliver

  Oceniono 1 raz 1

  Sensacja za grosza,,
  Rynsztok

 • lol76

  Oceniono 1 raz 1

  Podobny burdel do tego polskiego...

 • wisekpisek

  0

  przewidywa.sport.blog - swietne typy maja i kursy po 1800 wchodza

 • ajk_gierki

  Oceniono 1 raz -1

  wstyd dla Cuneo że potraktowała w ten sposób rywala, to jak kopanie leżącego który nawet nie jest w stanie się podnieść

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX