Championship. Hull remisuje z Rotherham, Grosicki z asystą

Kamil Grosicki zaliczył asystę w meczu ligowym przeciwko Rotherham. Hull City, w którym gra Polak, ostatecznie zremisowało 2:2, choć do przerwy prowadziło 2:0.

Video pochodzi z serwisu VOD.

Kamil Grosicki w 23. minucie meczu przeciwko Rotherham popisał się asystą, gdy jego podanie na bramkę zamienił Fraizer Campbell. W tym momencie na tablicy wyników widniał już wynik 2:0, bowiem wcześniej gola strzelił Jarrod Bowen. Wydawało się więc, że Hull mecz ma pod kontrolą. Po przerwie losy spotkania się odwróciły, gdy najpierw na 2:1 strzelił Anthony Forde, a w 55. minucie piłkę do własnej siatki skierował Robbie McKenzie.

Grosicki zagrał w tym meczu 71 minut. Dla Polaka był to już 25. występ w Championship w bieżącym sezonie. W tym czasie strzelił 5 bramek i zdobył 7 asyst. Po tym spotkaniu jego Hull City zajmuje 12. miejsce w tabeli, ale do 6. pozycji, dającej prawo gry w barażach o awans do Premier League traci 7 punktów.