MŚ U-20. Poznaliśmy ostatniego finalistę, który przyleci do Polski

Brazylia

Brazylia (ARIANA CUBILLOS/AP)

Reprezentacja Kolumbii, jako ostatnia, zapewniła sobie awans do tegorocznych mistrzostw świata U-20, które rozegrane zostaną w Polsce. Tym samym w młodzieżowym mundialu udziału nie wezmą młodzi Brazylijczycy.

Piłkarze Kolumbii zremisowali bezbramkowo swój ostatni mecz z Urugwajem, jednak ten remis wystarczył, aby nie dać się wyprzedzić młodym piłkarzom z Brazylii, którzy w ostatnim meczu pokonali 1-0 reprezentację Argentyny, odbierając tym samym szansę na ich zwycięstwo w mistrzostwach U-20 Ameryki Południowej. Brak młodzieżowej reprezentacji Canarinhos na mistrzostwach świata trzeba uznać za dużą niespodziankę.

Nie jest to jednak pierwszy taki przypadek. Na poprzednim mundialu U-20 także zabrakło Canarinhos. Tym razem za największą sensację trzeba uznać porażkę 0:2 z Wenezuelą, która w pozostałych spotkaniach była w stanie zdobyć tylko jeden punkt i zajęła ostatnie miejsce spośród 6 drużyn.

Mistrzostwa świata U-20 rozpoczną się w Polsce 23. maja i potrwają do 15. czerwca. Zagrają w nich 24 zespoły: Polska, Włochy, Portugalia, Ukraina, Francja, Norwegia, Katar, Japonia, Korea Płd., Arabia Saud., Senegal, Nigeria, RPA, Mali, Meksyk, USA, Panama, Honduras, Nowa Zelandia, Tahiti, Argentyna, Urugwaj, Ekwador i Kolumbia. Losowanie fazy grupowej odbędzie się już 24. lutego.

Lato. Quiz wiedzy ogólnej
1/20"Lato, laaato / Lato wszędzie / Zwariowało oszalało moje serce" śpiewała ____ Nieżywych Schabuff.
Zobacz także
  • DLOWR Reprezentacja Polski. Jerzy Brzęczek wypowiedział się na temat gry trójką napastników
  • Legia Warszawa - Lech Poznań Ekstraklasa. Znakomita wiadomość dla kibiców! Mecz Lech Poznań - Legia Warszawa odkodowany
  • Krzysztof Piątek świętuje gola  na 3:0 w meczu AC Milan - Cagliari Kolega z Milanu ocenił Krzysztofa Piątka. "Jestem w nim całkowicie zakochany"

Najnowsze informacje