Ekstraklasa. Koniec sezonu dla piłkarza Jagiellonii Białystok!

Oliver Petrak i Mile Savković podczas meczu Korona Kielce - Jagiellonia Białystok

Oliver Petrak i Mile Savković podczas meczu Korona Kielce - Jagiellonia Białystok (PAWEŁ MAŁECKI)

Mile Savkovic w meczu z Miedzią Legnicą doznał całkowitego uszkodzenia więzadła w stawie skokowym oraz złamanie kości strzałkowej. Tym samym Jagiellonia Białystok straciła swojego piłkarza do końca sezonu.

Mile Savković pojawił się na murawie w 79. minucie meczu z Miedzią Legnica, wygranego 3:0, ale już po niespełna minucie był opatrywany przez lekarzy. Został zniesiony z boiska na noszach, od razu sugerując poważną kontuzję. Badania wykazały złamanie kości strzałkowej oraz całkowite uszkodzenie więzadła w stawie skokowym. Pomocnik przeszedł już operację, a jego przerwa powinna wynosić od czterech do maksymalnie sześciu miesięcy.

Savković trafił do Jagiellonii latem ubiegłego roku z serbskiego Spartaka Subotica za 250 tys. euro. W bieżącym sezonie zagrał w 11 meczach polskiej ekstraklasy, w których udało mu się strzelić jedną bramkę. Sezon rozpoczął w podstawowej jedenastce klubu z Podlasia, szybko jednak stał się zmiennikiem w drużynie prowadzonej przez Ireneusza Mamrota. W rundzie wiosennej miał walczyć o powrót do wyjściowego składu.

Kontuzja Savkovicia nie jest jedynym zmartwieniem Jagiellonii. Jeszcze przed meczem z Miedzią Legnica, na jednym z treningów, złamania kości śródręcza doznał Marian Kelemen. Słowak z pewnością nie wystąpi w najbliższym meczu z Wisłą Płock, potem jednak przejdzie badania, które mają wykazać, czy będzie w stanie powrócić do treningów. 

Sekcja PiłkarskaSekcja Piłkarska Sport.plLato. Quiz wiedzy ogólnej
1/20"Lato, laaato / Lato wszędzie / Zwariowało oszalało moje serce" śpiewała ____ Nieżywych Schabuff.
Zobacz także
  • Piłka nożna, Ekstraklasa. Wisła Płock - Legia Warszawa 0:1 Ekstraklasa. Legia wygrywa w Płocku. I utrzymuje dystans do Lechii Gdańsk
  • Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 2:1 Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin 2:1. Pragmatyczny futbol wystawiony na próbę
  • Ekstraklasa. Cracovia odwróciła losy spotkania i wygrała! Piąty triumf z rzędu

Najnowsze informacje