Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA stworzy na nowy sezon platformę ze streamami meczów

Poszerzamy horyzonty i wymyślamy przyszłość. Jedyną barierą jest nasza wyobraźnia - powiedział Aleksander Ceferin. Prezydent UEFA skomentował nowy projekt europejskiej federacji, która stworzyła platformę, na której zamierza streamować mecze oraz pokazać kibicom kulisy wielkiej piłki.

W czwartek Ceferin został wybrany przez aklamację na kolejną kadencję jako prezydent UEFA podczas 43. kongresu UEFA w Rzymie. 51-letni działacz ogłosił kilka pomysłów, które chce zrealizować w nowej kadencji. Jednym z nich jest ułatwienie dostępu do piłki nożnej kibicom na całym świecie za pośrednictwem nowych platform cyfrowych. Ceferin zapowiedział powstanie platformy OTT (over the top).

Czym są platformy OTT?

Przykładami może być amerykański Netflix, albo polska Ipla. Po wykupieniu abonamentu (poprzez specjalną aplikację) można z nich korzystać na telewizorach, tabletach, komputerach oraz telefonach.
W świecie sportu istnieje wiele takich platform, szczególnie popularne są w Stanach Zjednoczonych. Przykłady? Rozgrywki koszykarskie można śledzić na NBA League Pass, a walki MMA na UFC Fight Pass. Teraz czas na futbol.

Już jesienią UEFA stworzy własną platformę, na której kibice będą mogli - docelowo -  oglądać mecze Ligi Mistrzów, Ligi Europy oraz spotkania europejskich reprezentacji kobiet i mężczyzn oraz rozgrywki juniorskie. Oprócz tego pojawią się ekskluzywne materiały przedstawiające kulisy wielkiego futbolu. Produkt UEFA nie będzie jednak dostępny dla mieszkańców Europy oraz Ameryki Północnej. Europejczycy zyskają dostęp najwcześniej w 2021 roku po wygaśnięciu obecnych kontraktów telewizyjnych.

- Poszerzamy horyzonty i wymyślamy przyszłość. Jedyną barierą jest nasza wyobraźnia -  mówił w Rzymie prezydent UEFA.

Więcej o:
Komentarze (7)
UEFA stworzy na nowy sezon platformę ze streamami meczów
Zaloguj się
 • bigosmiszcz

  Oceniono 3 razy 3

  Jak będzie kosztować z 15 zł to biere !!!

  Wierny kibic zwycięskich drużyn.

 • elmozzito

  Oceniono 4 razy 2

  Dostępny w 2021? Niech mnie w dupę pocałują a za darmo jaja zobacza

 • beristein

  Oceniono 1 raz 1

  Tylko ze dzis jest to roznie z cena. W Anglii b drogo, w Niemczech tez. W Polsce bylo tanio za nc+, teraz polsat chce 20 zl miesiecznie... w czechach jest taniej... a jak zrobia jedna platforme, to ceny usrednia kosztem biedniejszych krajow...

 • j666

  Oceniono 3 razy 1

  Zacofana UEFA, rosyjscy i wietnamscy programiści już dawno stworzyli takie platformy jak SopCast czy AceStream.

 • vento

  0

  Prężnie rozwijający się manager piłkarski: ecleneue.com/3f0n. Przetestowałem wiele gier tego typu i ta zdaje się mieć zdecydowanie największy potencjał. Polska społeczność w grze stopniowo się powiększa, ale wciąż jest trochę wolnych miejsc. Serdecznie zapraszam do zabawy!

 • skokens

  Oceniono 2 razy -2

  O teraz w jednym miejscu bedzie mozna tego gowna nie ogladac ;) jutro jest dzisiaj ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX