Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

UEFA wybrała prezydenta! Czteroletnia kadencja

Aleksander Ceferin został wybrany przez aklamację na kolejną kadencję jako prezydent UEFA podczas 43. kongresu UEFA w Rzymie - poinformował Maciej Sawicki, sekretarz generalny PZPN.

Aleksander Ceferin został prezydentem UEFA w 2016 roku. Słoweniec zastąpił Michela Platiniego, który podał się do dymisji w związku z dyskwalifikacją, nałożoną przez Komisję Etyczną FIFA. Ceferin został wybrany na kolejną kadencję przez aklamację. Był jedynym kandydatem.

51-letni działacz jest z wykształcenia prawnikiem. Jest ósmym prezydentem w historii UEFA. W głosowaniu na kongresie w Atenach (w 2016 roku) pokonał Holendra Michaela van Praaga (42:13).

Jedną z decyzji Ceferina było zniesienie reformy Platiniego, która dotyczyła zasad kwalifikacji do europejskich pucharów (ścieżka mistrzowska). Miała pomóc polskim klubem, ale te nie potrafiły jej wykorzystać. Do Ligi Mistrzów awansowała w tym czasie tylko Legia Warszawa.

Więcej o:
Komentarze (15)
UEFA wybrała prezydenta! Czteroletnia kadencja
Zaloguj się
 • byann

  Oceniono 6 razy 6

  Znowu Maciej Sawicki. To jakiś przyszły szef przestępczej organizacji PZP., że go tak promujecie? Czy reklamuje Tyskie?

 • lesnojeziorska

  Oceniono 6 razy 2

  Mistrz śmiesznej polskiej ligi nie zdołałby awansować, nawet gdyby miał automatyczne miejsce w LM.

 • eurotram

  Oceniono 4 razy 2

  Hmmm... W zasadzie Legia,grając padakę jaką grała za czasów tego Albańca (ale dzięki punktom zdobytym za Czerczesowa i Berga się udało) zdołała wejść w ostatniej chwili do LM,czyli można powiedzieć że jeszcze zdołała skorzystać na reformie Platiniego; znamienne jest,że zrobiła to niemal równocześnie z wyborem tego Słoweńca,który zaraz później wyciął ten numer na korzyść bogatych...

 • byann

  Oceniono 1 raz 1

  Znowu Maciej Sawicki. To jakiś przyszły szef przestępczej organizacji PZP., że go tak promujecie? Czy reklamuje piwo?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX