Puchar Króla. Pogrom na Camp Nou! Barcelona w półfinale!

FC Barcelona awansowała do półfinału Pucharu Króla. W drugim spotkaniu ćwierćfinałowym pokonała Sevillę 6-1, czym odrobiła straty poniesione w pierwszym spotkaniu.

Bardzo szybko Barcelona przeszła do ataku. Już po kilku minutach mogła prowadzić, ale musiała poczekać do 12. minuty, gdy faulowany w polu karnym był Messi. "Jedenastkę" na gola zamienił Coutinho. Sevilla miała znakomitą okazję, aby wyrównać, ale Ever Banega nie był w stanie zamienić karnego na bramkę. "Duma Katalonii" nie czekała długo z odpowiedzią. Doskonale zagrana piłka prostopadła minęła obronę, trafiła pod nogę Rakiticia, a ten lekkim muśnięciem skierował ją do siatki obok bezradnego Soriano. Do przerwy nic się nie zmieniło, a to oznaczało, że w dwumeczu jest wynik 2-2.

Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 53. minucie udało im się swoją przewagę zamienić na trzecią bramkę. Dośrodkowanie z prawej strony wykorzystał Coutinho, a obrona Sevilli bezradnie patrzyła, jak Soriano odprowadza piłkę wzrokiem. Goście zdążyli rozpocząć akcję od środka boiska, stracili piłkę, Messi zagrał kapitalnie prostopadłą piłkę do Sergi Roberto, a ten umieścił ją w siatce. Wydawało się, że Sevilla już odpuści grę, ale właśnie wtedy zaczęła walkę o powrót do spotkania. Kilka składnych akcji przyniosło skutek, gdy po fatalnym wybiciu Cillessena, gola zdobył Guilherme Arana. Gra się uspokoiła, Barcelona szukała sposobu na zdobycie kolejnej bramki. I to się udało, gdy tuż przed końcem kontrę "Dumy Katalonii" w piątego gola zamienił Luis Suarez. Chwilę później przeprowadzili jeszcze jedną akcję, a wynik spotkania na 6-1 ustalił Lionel Messi, przypieczętowując tym samym awans podopiecznych Ernesto Valverde do półfinału.