Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

F1. Robert Kubica "nie był zadowolony z naszego wyboru. Nie pokazał pełni swoich umiejętności"

Dyrektor techniczny Williamsa, Paddy Lowe, na łamach "Autosportu" powiedział, że Robert Kubica nie pokazał pełni swoich możliwości podczas pierwszych testów w F1 z jego obecnym zespołem.

Robert Kubica testował z Williamsem po zakończeniu sezonu 2017, w czasie testów ogumienia na torze w Abu Zabi. Zespół po analizie kandydatów zdecydował się jednak powierzyć swój bolid na sezon 2018 w ręce Siergieja Sirotkina. Polak został trzecim kierowcą ekipy z Grove, dzięki czemu miał szansę wrócić za kierownicę w czasie trzech piątkowych treningów oraz oficjalnych sesji testowych. Dzięki temu pokazał, na co go stać i został zatrudniony jako partner George'a Russella na czas przyszłych mistrzostw świata F1. Kubica rozpocznie zmagania w nadchodzącej kampanii już 17 marca, podczas wyścigu o GP Australii.

Wielu kibiców uważało, że wybór Sirotkina był błędny. - Nigdy nie jest łatwo wybierać kierowców na podstawie danych technicznych. Przeszliśmy przez bardzo długotrwały proces, wybierając Siergieja. Wierzę, że to był dobry wybór - powiedział Paddy Lowe. - Wiem, że Robert nie był zadowolony z naszego wyboru, jednak bez niego nie byłby w tym miejscu, w którym jest obecnie. Mógł pokazać w tym czasie wszystko, co najlepsze. To także broni naszej decyzji podjętej przed rokiem. 

"Robert Kubica jest kierowcą z absolutnego topu"

Brytyjczyk przyznał, że decyzji nie ułatwiał fakt, że ilość danych, które może zbierać zespół jest ograniczona. Stwierdził jednak, że ograniczenia Kubicy, związane z jego prawą ręką, nie mają obecnie żadnego znaczenia. - Obecnie jesteśmy pewni, że Robert jest kierowcą z absolutnego topu, i że jest gotowy na powrót do F1. Przez cały sezon był w pełni zaangażowany we współpracę z zespołem, a my z nim - przyznał dyrektor techniczny Williamsa. Polak pokazywał już w zeszłym sezonie, że potrafi sobie radzić pomimo ograniczeń, które posiada. Pozostają jednak wątpliwości, czy będzie potrafił się odnaleźć na torach wymagających znacznie więcej, np. na ulicach Monte Carlo. Lowe jednak uspokaja. - Niektórzy z zewnątrz mogą patrzeć na jego rękę, jednak nie my. 

Więcej o:
Komentarze (38)
F1. Robert Kubica "nie był zadowolony z naszego wyboru. Nie pokazał pełni swoich umiejętności"
Zaloguj się
 • arni123

  Oceniono 21 razy 7

  trole ciągną do znudzenia temat: Kubica okradł nas, NARÓD na 100 baniek! Mamy nowego wroga. A za rogiem w majestacie prawa pociotki prezesa grabią Polskę na miliardy. Orlen ma budżet na reklamę, wydał jego część na Kubicę. Nie na niego to wydali by na jakąś agencje reklamową szwagra jakiegoś posła czy ministra albo dorzucą wiecej do PFN. Ale to za trudne, lepiej wierzyć, że ktoś nam z kieszeni te kasę wyciągnął i pluć na lewo i prawo idiotyzmami. Nawet jeśłi to by miało iść z podwyżek cen paliwa to wyszłoby ok 0,2 gr na litrze w ciągu roku. Ktoś nadal w to wierzy?

 • jarsza

  Oceniono 7 razy 5

  Nic nie broni waszej decyzji poza kasą - Sirotkin okazał sie kierowcą dennym z duża kasa jedynie.

 • jonek666

  Oceniono 6 razy 4

  Najpierw poprawic bolid bo odstaje od czolowki.

 • gtv

  Oceniono 9 razy 3

  Paddy bredzi. Ledwo dyszący Williams zaangażował Sirotkina a nie Kubicę, bo Rosjanin miał kasę, a Polak był goły jak święty turecki, a ionni się do tej stajni nie pchali... Sirotkin nie orzeł, ale być może dałby radę w innym bolidzie, a ile jest warty Kubica sprawdzi bezlitośnie jego nowy, brytyjski partner

 • klawiatura1979

  Oceniono 2 razy 2

  Odgrzewany kotlet sprzed kilku tygodni

 • pczar

  0

  ... kasa ... kasa ... kasa, i to jest cala tajemnica.

 • exsero

  Oceniono 8 razy -2

  Niech Kubica zacznie płacić podatki w Polsce, wtedy zrobi coś dla kraju, który umożliwił mu realizację hobby. Jak wspinacze jadą w Himalaje czy Karakorum, to zawsze mówią o narodowej wyprawie, o wejściu na szczyt z flagą Polski (przy okazji - nigdy nie jest pomazana), etc. Kubica nie reprezentuje Polski, tylko siebie i coś, co idiotycznie nazywane jest stajnią. Orlen to nie prywatna firma, gdyby za fanaberie tego gościa płacił prywatny inwestor, to byłoby obojętne, kogo reprezentuje i kto mu płaci (byle był to legalny interes).

 • s.pietrzko

  Oceniono 6 razy -2

  Jaki kierowca taka stajnia

 • pascvale

  Oceniono 16 razy -2

  To może jeszcze 100 baniek ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX