Sport.pl

Polonia Warszawa w fatalnej sytuacji. Piłkarze strajkują

Nie tylko Wisła Kraków ma ogromne problemy finansowe. Z podobnym problemem mierzy się Polonia Warszawa, inny zasłużony dla polskiej piłki klub - informuje "Sport".

Polonia Warszawa obecnie gra w trzeciej lidze. Po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce, tracąc siedem punktów po pierwszego Sokoła Aleksandrów - tylko pierwsze miejsce zagwarantuje awans do drugiej ligi. Piłkarze Polonii nie myślą jednak obecnie o walce o awans, a o należnych im pieniądzach.

Zawodnicy opóźnili przygotowania do sezonu o dwa dni i nie wyszli na treningi. Pierwsze zajęcia odbyły się dopiero w środę. Przyczyną są duże opóźnienia w wypłatach dla zawodników, w niektórych przypadkach sięgają one nawet września 2018 roku - pisze "Sport".

Polonia Warszawa stara się wrócić do drugiej ligi

Polonia Warszawa została zdegradowana z ekstraklasy w 2013 roku ze względu na problemy finansowe. Powrót nie należy jednak do najłatwiejszych. Klub w sezonie 2015/16 awansował do drugiej ligi, ale już po roku z niej spadł i teraz stara się do niej wrócić. A mowa o bardzo zasłużonym klubie dla historii polskiej piłki. W 2000 roku Polonia wywalczyła drugie i jak na razie ostatnie mistrzostwo Polski. Dodatkowo pięciokrotnie znajdowała się na podium rozgrywek i dwukrotnie zdobyła Puchar Polski.

Więcej o:
Komentarze (53)
Polonia Warszawa w fatalnej sytuacji. Piłkarze strajkują
Zaloguj się
 • pubuzdzicha

  Oceniono 7 razy 7

  Z Polonią jest podobnie jak z innym zasłużonym klubem Wartą Poznań. W Warszawie miasto dokłada do Legii, w Poznaniu do Lecha. Inni się nie liczą. Jesienią była kuriozalna sytuacja, gdy Warta na kilka spotkań wynajmowała i płaciła za stadion w Grodzisku Wlkp. A przecież stadion przy Bułgarskiej, to stadion miejski, a nie Lecha. Tak naprawdę, stadion Lecha jest we Wronkach.

 • qznia

  Oceniono 6 razy 6

  GW pisze:
  Polonia Warszawa została zdegradowana z ekstraklasy w 2013 roku ze względu na problemy finansowe.
  To nie jest prawda. W 2013 roku Polonia warszawa została okradziona przez Ireneusza Króla, który wyprowadził pieniądze z klubu.
  Otrzymał m.in. pieniądze z Canal+ ponad 8 mln zł, i nie wpłacił je do kasy klubu.
  wszystko działo się na oczach zarządu LIgi Polskiej - ale zarząd nie uczynił niczego aby zabezpieczyć pieniądze z C+ na poczet długów.
  Polonia upadła mając zadłużenie około 7-8 mln zł.
  Na szczęście obecnie 6 lat później zarząd Ligi Polskiej a nawet PZPN, zabezpiecza się przed jawnym okradaniem klubu.

 • maras63

  Oceniono 6 razy 6

  Więcej Wojciechowskich w polskiej piłce i będziemy mieli problem z głowy - nic nie zostanie. jak się nawpuszczało do polskiej piłki klubowej kolesi od łatwego zarabiania pieniędzy i pozwoliło im się robić co chcieli to skutki będziemy odczuwać jeszcze przez kilka lat. Nie kto inny jak ten prostak Wojciechowski spowodował, że polskie kluby płacą swoim zawodnikom kolosalne pieniądze. Z tych kwot śmieją się Czesi, których piłka klubowa stoi znacznie wyżej od naszej. Pewnie dzisiaj lowelas Wojciechowski bawi się inna dyscypliną, bo takie typki szybko się nudzą.

 • pedro.666

  Oceniono 24 razy 6

  Polonia Warszawa była bodaj JEDYNYM polskim klubem, który w roku 1945 ODRZUCIŁ milicyjny protektorat. Za karę spadła na 40 lat do niższych lig i straciła kibiców na rzecz klonu CSKA Moskwa, czyli CWKS Warszawa (nie uwierzycie ilu dziadków i pradziadków rodowitych warszawiaków, dziś fanatyków Legii, było kibicami Polonii! - choćby dziadek Wojtka Kowalczyka). Dziś by było pewnie 10 tytułów mistrza Polski, coś jak Wisła Kraków. No ale cóż - taki bywa los ludzi honorowych...

 • dres23

  Oceniono 7 razy 5

  Moje serce z Legią, ale Polonii życzę nawet i wicemistrzostwa ;) Warszawa zasługuje na 2 kluby w ekstraklapie, mocny sąsiad motywuje. A na Konwiktorskiej nawet trochę biegałem, a na Łazienkowskiej nie było możliwości...

 • assanti-teraz-zarejestrowany

  Oceniono 10 razy 4

  nie widzę tłumu bizMesmenów biegnących na pomoc , a tutaj do końca sezonu wystarczyłyby pieniądze , jakie Wiśle zaspokoją byt na tydzień. No ale jest to kwestia pochodzenia - wiadomo, że w resorcie gwardyjskim sentymenty wykazuje wielokrotnie więcej osób niż w przypadku hardego klubu, który nie chciał należeć do pionu milicyjnego

 • ergiel

  Oceniono 3 razy 3

  Pozamykać te wszystkie dziadowskie kluby, zrobić tam MOSiR dla amatorskiego sportu. Koniec z pasożytami. Albo niech grają amatorsko.

 • eberhard_mock_breslau

  Oceniono 5 razy 3

  Szkoda, klub z taką historią, i to prawdziwą historią, bo związaną z Powstaniem Warszawskim. No ale do czego miałby klub wracać, skoro polska liga to dno na poziomie 8 ligi niemieckiej.

 • clemek

  Oceniono 3 razy 3

  Napiszcie kto byl tam prezesm i kto narobil dlugow ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX