Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kolejne informacje obciążają Sarapatę. "60 tys. z kasy Wisły na prywatny cel"

Jak podaje na Twitterze Mateusz Miga, dziennikarz "Sportu", z klubowego konta Wisły Kraków zostało wypłaconych 60 tys. złotych, przeznaczonych na spłatę zajęcia komorniczego na koncie byłej prezes klubu, Marzeny Sarapaty.

Jak informowaliśmy wcześniej, w budynkach Wisły Kraków i Towarzystwa Sportowego pojawili się funkcjonariusze policji i Centralnego Biura Śledczego Policji, w ramach śledztwa dotyczącego m.in. działania na szkodę spółki, niegospodarności w klubie, spłaty wierzycieli ze szkodą innych czy niezgłoszenia na czas wniosku o upadłość spółki.

Jak poinformował na Twitterze Mateusz Miga, dziennikarz "Sportu", w grudniu z klubowego konta Wisły Kraków wypłaconych zostało 60 tys. złotych, które zostały przeznaczone na spłatę zajęcia komorniczego na prywatnym koncie Marzeny Sarapaty.

Policja i CBŚP w budynkach klubowych

Policjanci pojawili się w budynku Towarzystwa Sportowego przy ul. Reymonta po godz. 6. W akcji miał brać udział m.in. pies tropiący. Według informacji Szymona Jadczaka śledztwem pokieruje naczelnik wydziału ds. przestępczości gospodarczej Prokuratury Okręgowej Jan Kościsz, który 20 lat temu zajmował się sprawą Pawła M. ps. "Misiek", gdy ten podczas meczu Wisły Kraków z AC Parma w Pucharze UEFA rzucił nożem we włoskiego piłkarza Dino Baggio.

Nadchodzi czas oczyszczenia?

Prezes Wisły Kraków, Rafał Wisłocki, w rozmowie z Sebastianem Staszewskim powiedział: "Myślałem, że dostaniemy nieco więcej czasu, by popracować nad ratowaniem klubu. Teraz na pewno będzie nam trochę trudniej. Ale z drugiej strony od pracowników Wisły otrzymałem informacje, że sprawa dotyczy lat 2016-2018, więc może nadchodzi prawdziwe oczyszczenie? Poprosiłem, aby prokuratura skontaktowała się ze mną jak najszybciej, żebym mógł stawić się we wskazanym miejscu i złożyć zeznania. Chcę podjąć ten temat i wspólnymi siłami oczyścić klub. Bo jeżeli się to uda, to paradoksalnie może to pomóc w naszym zadaniu."

Więcej o:
Komentarze (90)
Kolejne informacje obciążają Sarapatę. "60 tys. z kasy Wisły na prywatny cel"
Zaloguj się
 • sailor2016

  Oceniono 44 razy 28

  Dlaczego ta pani jeszcze nie siedzi? Czyżby parasol piSS? Inne wytłumaczenie trudno mi znaleźć. Szczególnie mając na uwadze zamiłowanie Ziobry do targania w kajdanach kobiet o szóstej rano.

 • rulz007

  Oceniono 18 razy 16

  hahahahaha!!!! płaciła klubową kasą za swoje długi? oczom nie wierze! czy tam są same barany?

 • 100-lec

  Oceniono 23 razy 13

  jeżeli kibice Wisły mają za grosz honoru powinni tę bąbę zniszczyć i puścić z torbami jej prywatne interesy

 • craft77

  Oceniono 11 razy 11

  jakoś mnie to nie dziwi w końcu kibole wybrali ją na prezesa :-)

 • niezalany

  Oceniono 10 razy 10

  ktoś tę patologię przez lata wspierał, wszystko to brzydko pachnie wiadomymi służbami

 • mejerewa

  Oceniono 16 razy 10

  Gdzie nie otworzyć strony, wszędzie o kradzieży publicznych pieniędzy. Nieudacznicy, którzy nie są w stanie uczciwie się dorobić, np. prowadząc prywatny biznes lgną jak ćmy do sektora publicznego, gdzie można się nakraść i bez poczucia wstydu położyć na łopatki instytucję.
  Dla uczciwych ludzi to jest strasznie przykre. :(

 • ps11111ps

  Oceniono 20 razy 10

  Uratowac moze ja tylko zapisanie sie do PiSu. Albo przynajmniej do Gowina. On jak wiadomo nie bedzie szczealiwy ale ja przyjmie ale

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX