Real Madryt najlepszym klubem świata

HASSAN AMMAR/AP

W sobotnim finale Klubowych Mistrzostw Świata Real Madryt rozgromił z Al-Ain FC 4:1.

Królewscy objęli prowadzenie już w 14. minucie, kiedy Benzema wystawił piłkę przed pole karne, a cudownym strzałem z dystansu popisał się Luka Modrić. Po godzinie gry było już 2:0, a ładną bramkę z dystansu zdobył Marcos Llorente.

W 79. minucie było już 3:0, kiedy celną główką Sergio Ramos pokonał bramkarza. W końcówce spotkania padły dwa gole. Dla Al-Ain trafił Tsukasa Shiotani, a potem po samodzielnej akcji Viniciusa Juniora niefortunnie interweniował Yahia Nadera i zanotował samobója.

Tym samym Real wygrał Klubowe Mistrzostwo Świata już trzeci raz z rzędu. I czwarty w historii. Żaden klub nie wygrał tych rozgrywek tyle razy.

• Lionel Messi ma wyjątkową ofertę. "Chcemy go na zawsze"