Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gianni Infantino: większość federacji narodowych chce 48 drużyn na mundialu w Katarze

Gianni Infantino zdradził, że większość krajowych federacji piłkarskich jest za rozszerzeniem liczby uczestników mistrzostw świata w 2022 roku w Katarze do 48 drużyn. Szef FIFA obawia się jednak problemów politycznych przy organizacji turnieju z większą liczbą zespołów.

W Katarze odbywał się w ostatnich dniach szczyt FIFA. Szef światowej federacji Gianni Infantino przyznał po jego zakończeniu, że większość krajów jest na "tak" w kwestii poszerzenia najbliższych piłkarskich mistrzostw świata. Na mundialu w Katarze w 2022 roku miałoby zagrać aż 48 drużyn narodowych.

Gianni Infantino: Większość federacji wspiera nasz projekt

- Większość federacji piłkarskich wspiera nasz projekt. 16 kolejnych reprezentacji na mistrzostwach świata oznacza przecież 16 następnych krajów z gorączką Pucharu Świata - powiedział szef FIFA. Ostateczna decyzja w sprawie rozszerzenia turnieju w Katarze ma zapaść w marcu przyszłego roku.

Gianni Infantino: polityka może stanąć na przeszkodzie

Mimo pozytywnych głosów płynących ze strony wielu federacji narodowych, Infantino nie jest optymistą co do możliwości zorganizowania rozszerzonych mistrzostw już za cztery lata. Wszystko z powodu polityki. Katar nie byłby bowiem w stanie sam przygotować imprezy dla 48 reprezentacji, a z sąsiadami (Arabia Saudyjska, Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie) ma napięte relacje. Oskarżają oni Katarczyków o finansowanie terroryzmu. Szef FIFA zapewnił, że prowadzi rozmowy z organizatorami najbliższego mundialu i z federacjami w sąsiednich państwach.

Kolejne mistrzostwa świata w piłce nożnej będą trwały od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. Tytułu będzie bronić reprezentacja Francji, która w lipcu w Rosji pokonała w finale Chorwację 4:2.

Więcej o:
Komentarze (15)
Gianni Infantino: większość federacji narodowych chce 48 drużyn na mundialu w Katarze
Zaloguj się
 • zbyszko

  Oceniono 2 razy 2

  bez kozery powiem pińcet!

 • 1234pablo

  Oceniono 1 raz 1

  Większość to znaczy, że głos Burundi równa się głosowi Francji? Uważam, że wielcy w piłce już dawno powinni się zbuntować i olać tych pasożytów rządzącym dzięki łapówką na które wielcy zarabiają, a pasożyty wręczają je maluczkim, choć głównie sobie.

 • mer-llink

  Oceniono 3 razy 1

  Co tam, powiem pińcet drużyn! MAm gest.
  W zasadzie kazda reprezentacja powinna móc tam grac. Bez eliminacji. Bez zawracania sobie głowy. NAwet przy okazji mozna przeprowadzić Walne Posiedzenie ONZ, bo bedzie kworum...Co za problem: 214 krajów zmieści sie w Katarze!!!

  A że rozgrywki straca nimb ekskluzywności, wyjatkowości, wydarzenia? A co to szkodzi? Ale przynajmniej kanały sportowe będa zepłnione programmingiem (i reklamai). I o to chodzi...

 • kopernik_byl_akobieta

  0

  A ja bym się nie obcyndalał tylko zrobić mistrzostwa świata dla 128 drużyn. Kryterium kwalifikacji byłaby wysokość wpłaty na konto FIFA. Z opłaty byłyby zwolnione Niemcy, Hiszpania, Anglia i Włochy, no może jeszcze Francja i Brazylia. Kraje te dostawałyby do podziału 90% wpływów oraz zagwarantowany udział w ćwierćfinale. Niech zwycięży lepszy!!!

 • iksis

  0

  Prawdziwy futbol skończył się w latach 90-tych. Teraz to jest cyrk. Jakieś sztuczne rozgrywki typu liga mistrzów, liga europy 2, wielki mundial (48 ekip) w malutkim Katarze (powierzchnia jak świętokrzyskie) itd. Zawodnicy też gorsi niż w XX wieku (Romario, Maldini, Nedved, Bergkamp, Zidane, Del Piero, Laudrupowie, Stoiczkow, Deschamps, Batistuta, Kahn, Schmeichel itd.).

 • to.ten.cham

  0

  A dlaczego nie 128?

 • xzyzzy

  0

  a czy śniadania zjadły, te one, prezentanty ? bo tera jakoś o tem nic nie piszom.

 • rubin77

  Oceniono 2 razy 0

  Większość federacji chce rozszerzenia? No, to jest argument ha,ha,ha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX