Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandal w plebiscycie France Football. Głosował człowiek, który nie istnieje

Hiszpańska "Marca" donosi o skandalu w plebiscycie Złotej Piłki organizowanym przez "France Football". Okazuje się, że głosy oddawał dziennikarz, który de facto nie istnieje, a "jego" portal został zamknięty sześć lat temu.

Zwycięzcą Złotej Piłki został Luka Modrić. Chorwat wyprzedził Cristiano Ronaldo aż o 277 pkt i został wybrany najlepszym piłkarzem 2018 roku w plebiscycie organizowanym przez "France Football". Trzecie miejsce zajął Antoine Griezmann. Jak co roku, "France Football" ogłosiło, jakie były wybory dziennikarzy zaproszonych do plebiscytu.

Jednak dziennikarze z Komorów okryli, że w plebiscycie głosował reporter z ich kraju, który tak naprawdę nie istnieje, a jego serwis albaladcomores.com został zamknięty sześć lat temu - pisze hiszpańska "Marca".

- Byłem zaskoczony, bo ten portal został zamknięty sześć lat temu! Co więcej, nie pracował tam nikt o nazwisku Abdou Boina – opowiada lokalny dziennikarz Toiminou Abdou cytowany przez „Al-Watwan”.

Nieistniejący dziennikarz zagłosował na Kyliana Mbappe, Lukę Modricia, Cristiano Ronaldo, Edena Hazarda i Momo Salaha. Warto również dodać, że "France Football" publikując wyniki głosowania poszczególnych delegatów, użyło złej flagi Komorów. Nowa flaga państwa obowiązuje od 2001 roku. 

---

Ada Hegerberg została pierwszą kobietą, którą odebrała Złotą Piłkę od France Football. Niestety, Norweżka na scenie usłyszała seksistowskie pytanie od jednego z prowadzących. Sprawa natychmiast oburzyła niemal wszystkie światowe media.

Więcej o:
Komentarze (16)
Skandal w plebiscycie France Football. Głosował człowiek, który nie istnieje
Zaloguj się
 • romangrzybek

  Oceniono 9 razy 3

  PISie w takich prowokacjach mają duże doświadczenie. Szczególnie gdy wiedzą że przegrają.
  PIS najlepiej wie jak fałszować szczególnie referenda i związkowe głosowania.
  Pamiętam takie w KGHMie jakieś kilka lat temu. Nad ważną sprawą mieli głosować przedstawiciele wszystkich związków zawodowych KGHMu. Ale już przed głosowaniem było wiadomo że sPISiała Solidarność jest osamotniona i przegra. Głosowanie imienne się odbyło i nagle na salę wpada wzburzony przedstawiciel Solidarności z krzykiem że on nie głosował a mimo to jego karta do głosowania jest w urnie i z głosem na Tak czyli inaczej niż chciała Solidarność. Sprawdzono karty do głosowania w urnie i faktycznie tak było. Solidarność od razu zaczęła drzeć japę o sfałszowanym głosowaniu. Wezwano policję która pomimo śledztwa niczego nie wykryła. Ale dla śledczych za trudne było zadać sobie i tej Solidarności pytanie skąd ten Solidaruch wiedział że jego karta jest w urnie, skąd wiedział co na niej skreślono oraz spytać się go komu tę kartę dał przed głosowaniem.

 • helwiusz

  Oceniono 2 razy 2

  A tak przy okazji: czy San Escobar już zostało przyjete do FIFA?

 • pilot.tv

  Oceniono 1 raz 1

  W San Escobar zostałby prezydentem. Kto nie istniejacemu zabroni.

 • boliver

  Oceniono 1 raz 1

  Ff i ten kabaret to zlodziejstwo w swietle reflektorow,,

  Mafia, zgnity swiat szmacianej,,

 • radon13

  0

  No to ja się nie dziwię ,że Ronaldo przez tyle lat wybierali , z Komorów , Madery ...

 • kwiatpatologii

  Oceniono 3 razy -3

  W wyborach w USA głosują nieżyjący obywatele i nielegalni imigranci.
  A tutaj proszę - krzyk o jedną martwą duszę. Co Europa to Europa, heh.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX