Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Mistrzostwa świata mogą być rozgrywane jeszcze częściej

To byłaby rewolucja. Mistrzostwa świata mogą być rozgrywane jeszcze częściej. Taką propozycję złożyło CONMEBOL (południowoamerykańska federacja piłki nożnej).

Mistrzostwa świata miałyby być rozgrywane co dwa lata, a nie co cztery. Po raz pierwszy taki pomysł zgłosił w 1999 roku były prezes FIFA Sepp Blatter. Wtedy taka idea nie została przyjęta najlepiej, ale teraz może być inaczej.

Mistrzostwa świata co dwa lata?

Mundial i tak ulegnie wielkiej zmianie. Od 2026 roku w finałach będą występowały nie 32, a 48 reprezentacji. - Nigdy nie mówię nie. Zawsze pytam, dlaczego nie? Zawsze będziemy wspierać takie pomysły. Zamiast światowej Ligi Narodów możemy rozgrywać mistrzostwa świata co dwa lata - wytłumaczył prezes CONMEBOL Alejandro Dominguez.

- Przy obecnym formacie wielu piłkarzy nie gra na więcej niż dwóch mundialach. Widzimy tutaj duże możliwości. FIFA musi rozważyć, czy lepiej rozgrywać światową Ligę Narodów czy mundial co dwa lata.

Nie wiadomo jednak, jak taki pomysł wpłynąły na mistrzostwa poszczególnych kontynentów, np. mistrzostwa Europy. Najbliższe Euro odbędzie się w 2020 roku w kilkunastu miastach Europy. Półfinały i finał zostaną rozegrane na londyńskim Wembley.

Więcej o:
Komentarze (14)
Mistrzostwa świata mogą być rozgrywane jeszcze częściej
Zaloguj się
 • piotrus.zibi

  Oceniono 4 razy 4

  Pazerność na pieniądze FIFA nie ma granic.....z nimi mogą się tylko równać nasi politycy

 • iksis

  Oceniono 4 razy 4

  Mundial co roku i 128 drużyn. Kto jest przeciw? Nie widzę. Kto się wstrzymał? Nie widzę. Więc wszyscy są za.

 • matts06

  Oceniono 1 raz 1

  A nie lepiej co roku? Albo co pół roku?
  Przyznam, że działacze futbolowi, skutecznie obrzydzają mi od paru lat piłkę nożną, która zawsze była dla mnie bardzo ważna. Pamiętam jak człowiek dawniej czekał na MŚ, ME, na mecze Ligi Mistrzów, a teraz? Teraz tego jest tak dużo, z taką intensywnością, że się niedobrze robi. Zaraz będzie MŚ grał 64zespoły, w ME 32, bo liczy się tylko kasa.
  Money, Money, Money...

 • alexcomp

  Oceniono 1 raz 1

  Gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. Ciekawe ile jeszcze można z tej branży wyciągnąć? Zbyt częste "dojenie" prowadzi do przesytu. Proponuję aby światowe organizacje piłkarskie zaczęły już organizować mecze podwórkowe i koniecznie też sprzedawały na nie bilety.

 • robas197

  0

  tak..., a może lepiej co dwa miesiące pazerne pajace...?

 • zebrzec

  0

  proponuje co miesiąc, mamona rules!

 • michals-3

  0

  Zróbmy nieustające mistrzostwa. I conajmniej raz dziennie powienien być jakiś finał. Przynajmniej kilbolstwo będzie cały czas czynś zajęte i nie będzie miało czasu chodzić na marsze narodowców.

 • jasmil82

  0

  Rozwiązanie z Euro jest bardzo proste, można rozgrywać co roku na przemian Euro i Mundial :D.

 • przemekmichalski

  0

  A liga misiów co pół roku. A nawet kwartalnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX