Sport.pl

AMP Futbol. Skandal po mistrzostwach świata w Meksyku. Kenijczycy spali na podłodze

Reprezentacja Kenii w AMP Futbolu najpierw spędziła 21 godzin na lotnisku w Meksyku, a po powrocie do Kenii nie dostała obiecanego zasiłku. Piłkarze spali na podłodze. Byli skrajnie wyczerpani.

- Zdobyliśmy 12. pozycję na świecie! To drugie miejsce ze wszystkich afrykańskich drużyn, a nawet nie zostaliśmy wpuszczeni na spotkanie w siedzibie ministerstwa - relacjonował Dalmas Otieno, kapitan reprezentacji Kenii w AMP Futbolu.

Kapitan reprezentacji Polski: Po wypadku straciłem nogę. Ale nigdy nie cofnąłbym czasu

Reprezentanci Kenii chcieli uzyskać w ministerstwie wypłatę zasiłku, który pozwoliłby im wrócić do rodzin. - Chcieliśmy zaprezentować ministrowi trofeum, opowiedzieć o swoich osiągnięciach na turnieju. Chcieliśmy błagać ministra sportu, by wypłacił zasiłek. To pozwoliłoby nam wrócić do swoich rodzin. Bez zasiłku nie bylibyśmy w stanie zapłacić za transport, jedzenie i czynsz - napisał Otieno na Facebooku i opublikował zdjęcia z ministerstwa.

Na spotkaniu nie pojawiła się żadna z osób, która mogłaby im przydzielić zasiłek. Z tego względu Kenijczycy spędzili noc w ministerstwie. Nie wiadomo, jak ta sprawa się zakończy.

Wcześniej Kenijczycy spędzili 21 godzin na lotnisku w Meksyku, ponieważ jeden z przedstawicieli rządu źle zabukował bilety. Nikt z ministerstwa sportu nie powitał też drużyny, gdy wróciła z Meksyku. Jedynym przedstawicielem władz był burmistrz Nairobi Mike Sonko, który zapewnił kadrze transport do centrum miasta.

W mistrzostwach świata w AMP Futbolu wzięły udział 24 reprezentacje. Triumfowała Angola. Kenijczycy zajęli 12. miejsce, Polacy 7.

Więcej o:
Komentarze (7)
AMP Futbol. Skandal po mistrzostwach świata w Meksyku. Kenijczycy spali na podłodze
Zaloguj się
 • jac ben

  Oceniono 7 razy 5

  To w Kenii też mają PiS ?!???

 • mushkaplooyka

  Oceniono 11 razy 5

  Rząd-nierząd z Kenii czerpie wzorce z traktowania niepełnosprawnych podczas protestu w sejmie przez rząd-nierząd w Polsce. Bezczelna arogancja rządzących niczym plaga antyszczepionkowców rozlewa się po świecie. Uff, ulżyło mi.

 • sector23

  Oceniono 4 razy 4

  Kenijska wersja Dojnej Zmiany w wydaniu partii Pawiany i Szakale

 • byann

  Oceniono 4 razy 4

  Ich zasiłek został przeznaczony na podwyżki dla kenijskiej służby ochrony państwa.

 • 4v

  Oceniono 1 raz 1

  W Afryce nie ma normalnych państw. A już na pewno nie w Afryce tzw "subsaharyjskiej". Żeby była jasność, mam na myśli ludzi rządów, niekoniecznie zwykłych ludzi, ustroje, choć to jest ze sobą w pewien sposób powiązane.

  Porównywanie tego do PiS, to jak porównywanie raka piersi, do uderzenia pięścią w pierś. Jedno i drugie boli, a nawet gdzieniegdzie chodzą mity, że uderzenie może spowodować raka. Ale cóż. Ludzie. Miejcie dystans!

 • farsizm

  Oceniono 3 razy 1

  Nie ma to jak zawieść się na władzy.

 • zimochm

  Oceniono 2 razy -2

  czy wyborcza z zydem michnikiem zaskarzy Kenie do swiatowych wladz ze lamana jest tam konstytucja? :D

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX