Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gianni Infantino: FIFA będzie karać piłkarzy, którzy zagrają w Superlidze

Gianni Infantino zapowiedział, że FIFA będzie zawieszać piłkarzy, którzy wystąpią w Superlidze. Rozgrywki, które mają zastąpić Ligę Mistrzów, planują stworzyć największe kluby w Europie.

Zdaniem "The Guardian" Infantino w niedzielę spotkał się z kilkoma dziennikarzami, których zapewnił, że każdy zawodnik, który w przyszłości wystąpi w rozgrywkach Superligi, poniesie tego konsekwencje w postaci wykluczenia z udziału w mistrzostwach świata i Europy.

Procesy sądowe i ogromne odszkodowania - to grozi m.in. Arsenalowi, Chelsea i Manchesterowi United za opuszczenie Premier League

Przypomnijmy, że  kilka dni temu "Der Spiegel" poinformował, że w 2021 roku Ligę Mistrzów zastąpią rozgrywki Superligi, współtworzonej przez najsilniejsze kluby świata. W rozgrywkach miałoby się znaleźć 16 ekip, do największych klubów miał już trafić wstępny projekt rozgrywek. Jeszcze w tym roku przewidziano podpisanie listów intencyjnych, a start Superligi miałby nastąpić w 2021 roku.

Superliga, czyli przedsionek rewolucji

Według "Der Spiegel", w gronie "ojców założycieli" Superligi mają znaleźć się: Real Madryt, Barcelona, Manchester United, Juventus, Chelsea, Arsenal, PSG, Manchester City, Liverpool oraz AC Milan. Tych jedenaście klubów miałoby zapewniony udział w Superlidze w latach 2021-41. I prawdopodobnie musiałyby opuścić swoje rozgrywki ligowe.

Ligue 1. Football Leaks i Der Spiegel publikują kolejne dokumenty. Kulisy negocjacji Kyliana Mbappe z PSG

Wejście w życie Superligi będzie oznaczać koniec obecnego stanu piłki nożnej na świecie. Wszystkie najmocniejsze ligi świata, po utracie swoich najlepszych klubów, straciłyby na znaczeniu. Liga Mistrzów również straciłaby swój prestiż, a słabsze drużyny, jak polskie, nie miałyby możliwości i szans na rywalizację z europejskimi gigantami. Jeżeli nowe rozgrywki powstaną, a Infantino będzie karał zawodników za grę w Superlidze, to zmieni się nie tylko futbol klubowy, ale także reprezentacyjny.

Więcej o:
Komentarze (13)
Gianni Infantino: FIFA będzie karać piłkarzy, którzy zagrają w Superlidze
Zaloguj się
 • dupajasi0

  Oceniono 2 razy 2

  Who ja im zrobią. Najlepsze kluby które zaczną grać w superlidze pazernych nie muszą opuszczać macierzystych lig. Mogą tam puścić swoje rezerwy, żeby się ogrywały. ;-)

 • thecore

  Oceniono 4 razy 2

  wymienili 10 klubów i napisali "tych 11 klubów". Ot i cała obecna Wyborcza... A kiedyś mieli najlepszy dział sportowy w Polsce, ale wykończyła ich własna pycha i ignorancja.

 • hulababula

  0

  A co na to urząd antymonopolowy?

 • boliver

  0

  Gianni chce tylko wlasnej piaskownicy,,

  I nic poza,,

 • iggy_pop

  0

  Ciekawe, że na tej liście nie ma ani jednego niemieckiego klubu...

 • celsus77

  0

  "rozgrywki Superligi, współtworzonej przez najsilniejsze kluby świata" Nie najsilniejsze, tylko najbogatsze. A to różnica.

 • cezar85

  0

  to się zorganizuje mistrzostwa świata i europy bez fifa i uefa

  i co wtedy zrobi infantino?

 • Oceniono 2 razy 0

  I co im niby zrobi?

  Złodzieje z FIFA i UEFA bardzo się wystraszyli bo jak największe kluby zdecydują o stworzeniu takiej ligi to przyjdą ciężkie czasy bo największa kasa odpłynie do kieszeni właścicieli klubów.

  To wcześniejszej czy później nastąpi bo prezesi klubów widzą, że można zarabiać ogromną kasę bez pośredników tak jak robią to amerykańskie superligi NBA, NFL czy NHL.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX