Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Gianni Infantino odpowiedział na zarzuty dziennikarzy Der Spiegel. FIFA wydała specjalne oświadczenie

Prezydent międzynarodowej federacji piłkarskiej FIFA, Gianni Infantino, odpowiedział na zarzuty gazety Der Spiegel. Jej dziennikarze poinformowali, że Infantino miał jeszcze jako działacz UEFA pomagać Manchesterowi City oraz PSG w obchodzeniu reguł Finansowego Fair Play.

Przypomnijmy, że w ostatnich latach UEFA spędziła mnóstwo czasu na kontrolowaniu dziewięciu klubów, które jej zdaniem naruszały nowe zasady. Wśród nich znajdowały się Manchester City oraz PSG. Pierwszy klub należy do szejków ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, drugi do Katarczyków. I jedni i drudzy wpompowali w kluby setki milionów euro. I chociaż m.in. Infantino wielokrotnie publicznie zapowiadał surowe kary dla tych, którzy FFP nie przestrzegają, to jak informuje "Spiegel", sam pomógł obu klubom w obejściu nowych zasad.

>> W jaki sposób Infantino pomógł Manchesterowi i PSG?

FIFA na doniesienia niemieckich dziennikarzy zareagowała bardzo szybko, publikując oświadczenie na swojej stronie internetowej. Możemy w nim przeczytać m.in. o tym, że federacja kilka tygodni temu otrzymała listę pytań dotyczących rzekomej pomocy Manchesterowi i PSG. "Odpowiedzieliśmy na nie, a i tak nasze odpowiedzi został zignorowane. Dziennikarze próbują zniekształcić fakty, postawić FIFA w złym świetle i wprowadzić czytelników w błąd" - czytamy na fifa.com.

W oświadczeniu FIFA dodaje również, że działanie Spiegela ma na celu "podważenie nowego kierownictwa federacji, a w szczególności jej prezydenta".

>> Doping u wielokrotnego zwycięzcy Ligi Mistrzów? Der Spiegel zapowiada kolejne rewelacje

W oświadczeniu możemy przeczytać także słowa samego Infantino, który odniósł się do zarzutów. - Moim celem zawsze był rozwój. Teraz napotykam silną opozycję dlatego, że zdecydowanie reformuję FIFA. Wiedziałem, że tak będzie. Zostałem wybrany, by poprawić stan piłki nożnej na świecie. Teraz moja motywacja jest jeszcze mocniejsza

Więcej o:
Komentarze (6)
Gianni Infantino odpowiedział na zarzuty dziennikarzy Der Spiegel. FIFA wydała specjalne oświadczenie
Zaloguj się
 • papi00777

  Oceniono 2 razy 2

  Pokrętnie się tłumaczy, niczym matouszek.

 • qwiqqu

  Oceniono 1 raz 1

  Nie ma żadnego zaprzeczenia wprost. On 'tylko' 'działał' w celu rozwoju ;). Zaś gazeta zignorowała odpowiedzi FIFA, które jak widać nie zaprzeczały zarzutom.

 • panzackwarzywo

  Oceniono 1 raz 1

  Najlepszą obroną jest atak. Pan Infantino zalatuje zgnilizną.

 • matyldas1234

  Oceniono 1 raz 1

  Ale do zarzutów się nie odniósł. Czyli jest coś "na rzeczy".

 • byann

  0

  Jak zostajesz prezesem mafijnej organizacji, to co miałbyś robić?
  O co wam chodzi?

 • alamar3

  Oceniono 3 razy -3

  Kolejny atak niemieckich mediow na wlochow, wczesniej wloska pilke, gra idzie o wielka kase i prestiz i niech nikt nie mowi ze to przypadek, uderzaja cala fala byle oslabic Seria A w stosunku do Bundesligi aby ponownie nie zostala wyprzedzona np. w rankingach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX