AMP Futbol. Polska - Haiti 2:1. Wzruszające sceny po meczu Polaków [WIDEO]

Reprezentacja Polski w AMP Futbolu pokonała Haiti 2:1 i awansowała do ćwierćfinału mistrzostw świata, które rozgrywane są w Meksyku. Po meczu Polacy pocieszali rywali. Kolejnym przeciwnikiem biało-czerwonych będzie w piątek Angola.

Były już doliczone sekundy drugiej połowy, kiedy Bartosz Łastowski przeprowadził indywidualną akcję i oddał strzał na bramkę Haiti. Błąd bramkarza, zwycięski gol dla Polski, a później szalona radość.

Polacy ruszyli na środek boiska i zaczęli świętowanie. Ampfutboliści nie zapomnieli jednak o rywalach. Po meczu doszło do wzruszającej i pięknej sytuacji. Reprezentanci Polski pocieszali Haitańczyków i dziękowali im za walkę.

Czwartkowe spotkanie rozpoczęło się dla reprezentacji Polski bardzo źle. Po błędzie Marcina Gruszkiewicza zawodnik reprezentacji Haiti wyszedł sam na sam z Łukaszem Miśkiewiczem i pewnym strzałem zdobył pierwszą bramkę.

Siedem minut później mogło być już 1:1. Mogło, jednak uderzenie Kamila Grygiela doskonale odbił bramkarz z Haiti. Polacy dopięli swego w 11. minucie. Kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się Łastowski, który nie dał golkiperowi rywali najmniejszych szans na skuteczną interwencję.

Polska - Angola. Transmisja. Gdzie obejrzeć

Polacy awansowali do ćwierćfinału, w którym zagrają z reprezentacją Angoli. Mecz w piątek o północy polskiego czasu.