Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandal na turnieju juniorów w Zakopanem. Rodzice starli się ze sztabem szkoleniowym Olympique Marsylia [WIDEO]

Mecz pomiędzy juniorami FASE Szczecin i Olympique Marsylia zakończył się skandalem. Na murawie pojawili się rodzice, który starli się ze sztabem szkoleniowym francuskiego klubu. Powodem zamieszania miało być rasistowskie zachowanie jednego z juniorów zespołu FASE Szczecin. Polski klub wydał w tej sprawie oficjalne oświadczenie, w którym zaprzeczył rasizmowi, a jako przyczynę skandalu wskazał agresywne zachowanie trenera przeciwnej drużyny.

Tak całą sytuację opisał portal PogonSportnet.pl. - Po meczu FASE Szczecin z Olympique Marsylia zawodnik zespołu ze Szczecina podszedł do bramkarza rywali i zaczął udawać zwierzę. Czarnoskóry zawodnik z Marsylii w odpowiedzi nie podał mu ręki, a zainterweniować próbował szkoleniowiec zespołu z Francji. Niestety w odpowiedzi na boisko ruszyła jedna z matek, a za nią kilkoro pozostałych i na boisku rozpoczęła się prawdziwa "ustawka" - przyznał rozmówca portalu.

Na opublikowanym w sieci wideo nie widać rasistowskiego zachowania, który w swoim artykule opisał portal PogonSportnet.pl.

 

Widać natomiast, że jeden z piłkarzy FASE Szczecin został powalony na murawę.

 

Klub FASE Szczecin wydał w tej sprawie oficjalny komunikat:

W związku z wydarzeniami podczas turnieju Bellsport Cup, a także artykułami pojawiającymi się w mediach, pragniemy zaprezentować nasze stanowisko.

1. Zajście miało miejsce po zakończeniu spotkania pomiędzy KS FASE, a Olympique Marsylia. Zawodnicy KS FASE po wygranym spotkaniu chcieli podziękować zawodnikom przeciwnej drużyny. Niestety zawodnicy Olympique Marsylia nie odwzajemnili podziękowań. W tym samym momencie jeden z trenerów przeciwnej drużyny wkroczył na murawę i fizycznie zaatakował zawodnika KS FASE.

2. Gdy doszło do ataku ze strony sztabu szkoleniowego przeciwnej drużyny na murawie pojawili się rodzice naszych zawodników. Niestety jedna z kobiet została uderzona w twarz co doprowadziło do zaognienia całej sytuacji.

3. Sytuacja zakończyła się rozmową pomiędzy sztabami szkoleniowymi obydwu zespołów i podczas kolejnych dwóch dni turniejowych nie doszło to jakichkolwiek incydentów z udziałem ww. drużyn.

4. Insynuacje portalu pogonsportnet.pl jakoby zawodnik KS FASE zaprezentował rasistowskie zachowanie, są brakiem profesjonalizmu dziennikarskiego. Zawodnik KS FASE po zdobyciu zwycięskiej bramki wykonał „cieszynkę” znaną na całym świecie z tego że wykonuje ją Antoine Griezmann gracz rodem z Francji.

Klub Sportowy FASE od początku istnienia stawia sobie za cel propagowanie zasad wzajemnego szacunku i postaw moralnych. Tym bardziej jesteśmy oburzeni insynuacjami osób nie będących świadkami wyżej wymienionego zajścia.

Zarząd Klubu Sportowego FASE

***

Piątek jak Lewandowski. To jest jego tajemnica sukcesu

Hymn Ligi Mistrzów na stadionie Cracovii

Cezary Kucharski odpowiedział Zbigniewowi Bońkowi

Więcej o:
Komentarze (107)
Skandal na turnieju juniorów w Zakopanem. Rodzice starli się ze sztabem szkoleniowym Olympique Marsylia [WIDEO]
Zaloguj się
 • lazy_bones

  Oceniono 55 razy 45

  Sam komunikat nie trzyma się kupy. Zawodnicy z Francji postanowili nie przyjąć podziękowań za mecz, a następnie trener francuskich zawodników wparowuje na murawę i robi dym? I co, mamy uwierzyć, że to wszystko bez powodu? Ot tak zawodnicy z Francji poczuli się urażani, a następnie trener ot tak, wparowuje wkurzony na murawę?

  Przy takim podejściu nic dziwnego, że nasza piłka to dno. Przykład idzie z góry i jeśli góra nie potrafi wziąć odpowiedzialności za niewłaściwe zachowanie zawodników, to jaki daje przykład młodym piłkarzom?

  Żenada i wstyd.

 • siwywaldi

  Oceniono 21 razy 19

  He, he...
  Idę o zakład, że on tak wykonywał "cieszynkę", jak członkowie pewnej, na szczęście już nieobecnej w sejmie partii, zamawialina festynie "pięć piw" :-)

 • ktrztr

  Oceniono 21 razy 15

  Piłka nożna, przystępny sport dla prostych ludzi. Widziałem jak zachowują się rodzice na meczach swych dzieci. Niestety przykład idzie z góry, adrenalinka kapie po boisku, czasem kapnie i krew

 • farcry3

  Oceniono 15 razy 11

  Piłka nożna kojarzy mi się z kibolstwem, mafią, praniem pieniędzy i przede wszystkim niskim IQ.

 • 1stanczyk

  Oceniono 22 razy 10

  To jest wlasnie ta wyrosla z gownianego awansu spolecznego "dyktatury proletariatu" Polska.

  Komunikat Fase Szczecin jest typowym dla prymitywnego wiesniaczego proistactwa stekiem plugawych klamstw obliczonym na podobnie prymitywny i prostacki "korporacyjny patriotyzm".

  Cwaniackie podworkowe gowniarstwo jak zwykle klamliwym belkotem broni swoich gowniarzy.

  Nie trzeba bylo byc na miejscu by wyrobic sobie opinie.

  Takie jak to tutaj opisane zachowania rodzicielskiego bydla sa dzisiaj w naszym kraju nieomal powszechne i dumnie nazywane rodzicielska miloscia

 • vader2010

  Oceniono 11 razy 9

  dzikusy

 • laborantkolaborant

  Oceniono 15 razy 9

  Przecież każde dziecko wie, że piłka to obciach i rozrywka dla chamów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX