Liga Narodów. Holandia pokonała Niemcy! [WYNIKI]

Holandia pokonała Niemcy 3:0 w hicie 1. dywizji Ligi Narodów. Niemcy walczą teraz o utrzymanie w 1. dywizji, ale ich sytuacja jest coraz gorsza.

Przed tym spotkaniem w tabeli prowadziła Francja z czterema punktami w dwóch meczach. Niemcy mieli jeden punkt po remisie z mistrzami świata, a Holandia była bez punktów (porażka 1:2 z Francją).

Od początku spotkania w Amsterdamie Niemcy zdecydowanie przeważali. Wszystko zmieniło się w 30. minucie. Holendrzy mieli rzut rożny. Po dośrodkowaniu jeden z gospodarzy uderzył w poprzeczkę, piłka odbiła się na linii bramkowej, a z bliska w siatce umieścił ją Virgil van Dijk.

Po kilku minutach Denzel Dumfries zmarnował znakomitą sytuację na podwyższenie prowadzenie. Końcówka pierwszej połowy była bardziej wyrównana, a w drugiej Niemcy znowu zaczęli przeważać. Nie doprowadzili jednak do wyrównania, a w samej końcówce Holendrzy zadali dwa nokautujące ciosy: Memphis Depay w 87. minucie i Georginio Wijnaldum w 93. minucie.

Niemcy spadną do drugiej dywizji?

Ich sytuacja na półmetku rozgrywek nie jest najlepsza. Zajmują ostatnie miejsce w grupie z jednym punktem (bilans bramek 0:3). Holandia jest druga z trzema punktami (4:2), a prowadzą Francuzi (cztery punkty, 2:1). We wtorek Francja zagra z Niemcami. Ostatnia drużyna spadnie do drugiej dywizji. W tej chwili najbardziej zagrożeni są Niemcy.

Inne wyniki sobotnich spotkań:

Druga dywizja:

Słowacja 1:2 Czechy (Hamsik 62. - Krmencik 52., Schick 76.)

Irlandia 0:0 Dania

Trzecia dywizja:

Norwegia 1:0 Słowenia (Selnaes 45+5.)

Bułgaria 2:1 Cypr (Despodow 59., Nedelev 68. - Kastanos 41.)

Czwarta dywizja:

Armenia 0:1 Gibraltar (Chipolina, 50. karny)

Gruzja 3:0 Andora (Vako 33., 84., Kankawa 90+4.)

Łotwa 1:1 Kazachstan (Karasauskas 40. - Zainutdinow 16.)

Macedonia 4:1 Liechtenstein (Trajkowski 10., 30., Pandev 36., Alioski 67. - Yildiz 37.)