Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FIFA zmienia zasady dotyczące transferów. To będzie rewolucja

FIFA szykuje rewolucję dotyczącą rynku transferowego. Federacja podczas spotkania w Londynie doszła do porozumienia z agentami, klubami i związkami zawodowymi piłkarzy w sprawie zmiany przepisów.

FIFA przygotowała szereg zmian, które mają na celu "uzdrowić" rynek transferowy. Przede wszystkim międzynarodowa federacja przyjrzała się bliżej systemowi wypożyczeń. Od sezonu 2019/2020 kluby będą mogły wypożyczyć maksymalnie ośmiu graczy powyżej 21. roku życia. Do tej pory nie było żadnych ograniczeń, co wykorzystywano w celu oszukania Finansowego Fair Play.

Sytuacje takie, jak przeprowadzenie przez Chelsea ponad czterdziestu operacji transferowych podczas jednego okienka, z czego większość wypożyczeń, ma nie mieć już miejsca. Nowe przepisy mają uniemożliwić budowanie Paris Saint-Germain czy Manchesterowi City kadry liczącej ponad pięćdziesięciu graczy, z których duża część nigdy nie zagra nawet minuty w pierwszej drużynie. - Taka polityka daje możliwość do nadużyć. Nikogo nie oskarżamy, ale trzeba to zmienić - zapowiedział prezydent FIFA Gianni Infantino.

FIFA 19. Petr Cech śmieje się z błędu w grze

Zmiany planowane przez federację dotkną także menedżerów. FIFA chce jasnych i przejrzystych przepisów, które ustalą, kto może, a kto nie pośredniczyć w negocjacjach pomiędzy piłkarzami a klubami. Obecnie robić może to każdy. Powstać ma specjalna baza agentów i pośredników, która pozwoli kontrolować ich działania i uniemożliwi im żądania zbyt wysokich prowizji. Te mają według nowych zasad wynosić maksymalnie pięć procent wartości transferu, a w przypadku pośrednictwa przy podpisaniu nowej umowy maksymalnie pięć procent rocznych zarobków gracza.

Wszystkie federacje zrzeszone w FIFA będą musiały oprócz tego prowadzić własne bazy danych, w których znajdą się szczegółowe informacje na temat każdego transferu przeprowadzonego w danym kraju.

Więcej o:
Komentarze (6)
FIFA zmienia zasady dotyczące transferów. To będzie rewolucja
Zaloguj się
 • carlos_512

  Oceniono 2 razy 2

  dużo to nie zmieni - większość wypożyczonych graczy Chelsea ma poniżej 21 lat...

 • mariovanpetersen

  0

  Ale dlaczego Boniek dal premie 3 mln.zl Nawalce przed mistrzostwami?Bo wiedział ze z tymi pijakami nic nie poradzi tylko lolkowi dawac pilke,szkoda ze mu krzesełka nie postawili przed bramka,O tym się nie mowi tylko polskie kluby się skladaja na pasozytow...

 • moromi

  0

  Transfery to usankcjonowany handel "żywym towarem" w XXI w. Tyle, że "towar" dostaje także swoją, nie małą działkę.

 • goostuff

  0

  Nie wiem co ma do tego Manchester City i jego rzekomo 50-cio osobowy skład?
  Policzyłem: 28 graczy, łącznie z głębokimi rezerwami + 12 młodziaków na wypożyczeniach.

 • boliver

  0

  Uzdrowic zgnilizna,,

  Nieporozumienie,, do weterynarza I po sprawie,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX