Liga Narodów UEFA. Portugalia - Włochy. Mistrzowie Europy nie dali Włochom szans

W drugim meczu polskiej grupy w Lidze Narodów UEFA Portugalia pokonała w poniedziałek przed własną publicznością Włochy 1:0. Mistrzowie Europy zagrali bardzo dobry mecz, prezentując się o klasę lepiej od zespołu Roberto Manciniego.

Portugalczycy do starcia z Włochami podchodzili bez Cristiano Ronaldo. Gwiazdor, który latem zamienił Real Madryt na Juventus Turyn, zaliczył przeciętny początek sezonu w zespole Starej Damy, dlatego zdecydował się zrezygnować z udziału w zgrupowaniu drużyny narodowej i skupić się na indywidualnych treningach w klubie. Braku swojej największej gwiazdy Portugalczycy jednak w poniedziałek nie odczuwali.

Od początku podopieczni Fernando Santosa zdominowali Włochów i to, że do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis, goście zawdzięczali przede wszystkim szczęściu. W pierwszej połowie Gianluigiego Donnarummę najpierw ratował wybijający piłkę z linii bramkowej Jorginho, a później poprzeczka. Bliski pokonana golkipera Milanu był także Willliam Carvalho, którego potężny strzał z dystansu o centymetry minął bramkę.

Polska - Irlandia. Stadion we Wrocławiu będzie w połowie pusty. Na reprezentacji mniej widzów nie było od 5 lat

Do siatki udało się Portugalczykom trafić zaraz po zmianie stron. Z lewego skrzydła płasko na dziesiąty metr dograł Bruma, tam piłka odbiła się od jednego z obrońców i trafiła pod nogi Andre Silvy. Napastnik Sevilli przymierzył i uderzeniem boczną częścią stopy nie dał Donnarummie żadnych szans.

Gospodarze kontrolowali mecz, mieli szanse na podwyższenie wyniku, jednak więcej goli na Estadio da Luz nie padło. Włosi stanowili w poniedziałkowy wieczór tło dla mistrzów Europy. Byli praktycznie bezproduktywni w ataku, a z pewnością nie pomogło im również eksperymentalne zestawienie środka obrony bez Giorgio Chielliniego i Leonardo Bonucciego. Warto podkreślić, że w pierwszej połowie piłkarze z Półwyspu Apenińskiego wymienili między sobą tylko 167 podań - po raz ostatni równie słabo w tej statystyce wypadli w październiku 2016 roku w starciu z Hiszpanią.

Reprezentacja Polski. Słaba oglądalność meczu Polska - Włochy. TVP Sport chętniej wybierana niż Polsat Sport

W trzeciej grupie ligi A Portugalczycy zajmują 1. miejsce z trzema punktami na koncie. 2. lokatę zajmują Polacy (1 pkt), a stawkę zamykają Włosi (1 pkt). Kolejne mecze Ligi Narodów UEFA w tej grupie rozegrane zostaną w przyszłym miesiącu - 11 października Polska zmierzy się z Portugalią, a trzy dni później biało-czerwoni podejmą Włochów.