Liga Narodów. Wyniki 1. kolejki

Duńczycy wygrali z Walią 2:0, a Ukraińcy 1:0 ze Słowacją. Norwegowie nie byli w stanie powstrzymać Bułgarów i przegrali 0:1.

W czwartek wystartowała Liga Narodów UEFA, czyli nowe rozgrywki, które mają zwiększyć rywalizację wśród europejskich reprezentacji i zmniejszyć liczbę spotkań towarzyskich, czyli de facto meczów o nic.

UEFA zachęca reprezentacje dużymi nagrodami oraz... łatwiejszą ścieżką awansu na mistrzostwa Europy w 2020. Warto zauważyć, że rozpoczęcie Ligi Narodów to właściwie start tej walki. Ścieżka awansu na ME 2020 jest jednak bardzo skomplikowana i trudno się w niej połapać.

W czwartek w dywizji B Ukraina wygrała 1:0 ze Słowacją, a gola z rzutu karnego strzelił Jarmołenko. W drugim meczu tej grupy Dania pewnie pokonała 2:0 Walię. Oba gole strzelił Eriksen.

Dywizja C

Bramka Vasileva z 58. minucie meczu zapewnił wygraną Bułgarów nad Norwegią, która kończyła mecz w dziesiątkę, po tym jak w 88. minucie Nordtveit obejrzał drugą żółtą kartkę.

Dywizja D

Lichtenstein 2:0 Gibraltar

Macedonia 2:0 Armenia

Gruzja 1:0 Łotwa

Francja w formie

Bardziej dojrzała, spokojna i wciąż głodna zwycięstw Francja pokonała Holandię 2:1. Piłkarze Deschampsa są odporni na tradycyjną obniżkę formy po wygranym mundialu, choć im też przytrafiają się błędy. Więcej TU.