Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dania wstrzymała protest. Z Walią zagrają profesjonaliści. Spór o prawa do wizerunku jednak trwa

W ostatnim meczu Dani zagrali futsaliści i amatorzy. Gwiazdy kadry wystąpić nie chiały, bo nie mogą porozumieć sie ze związkiem w sprawie praw do wizerunku. Konflik zażegnano czasowo, by nie skompromitować się w meczu Ligi Narodów UEFA z Walią.

Tym razem w kadrze Danii nie będzie konsultanta sprzedaży, budowlańca, youtubera, strażnika więziennego, czy mechanika łodzi. Z Walią zagrać mają profesjonalni piłkarze. Do składu wróci więc m.in. Kasper Schmeichel czy Christian Eriksen.

Duńska federacja piłkarska porozumiała się ze swoimi gwiazdami w sprawie konfliktu i bojkotu najbliższego meczu. Chodziło o różnice dotyczące wynagrodzeń za prawa do wizerunku. Federacja nie chciała ustąpić i proponowała mniejszą kwotę. Zawodnicy mieli swoją propozycje cenową i powstał pat. Jego wynikiem był jeden z najbardziej kuriozalnych meczów w historii futbolu.

Czasowy rozejm

W składzie Danii na towarzyski mecz rozgrywany 5 września przeciw Słowacji, nie było żadnego podstawowego piłkarza znanego choćby z eliminacji czy mistrzostw świata. Zagrali w nim futsaliści i kilku piłkarzy z niższych lig, czyli ci których dało się namówić na oryginalny wstęp w kadrze. Prowadzący reprezentację  trener John "Faxe" Jensen swoich graczy poznał praktycznie w samolocie. Duńczycy wyszli na boisko w Trnavie i przegrali jedynie 0:3. Kompromitacji nie było. Kompromitacji sportowej, bo o tym co działo się w piłkarskim związku skandynawskiej federacji mówił niemal cały świat.

Poważniejszym problemem dla Dani miał być mecz Ligi Narodów UEFA z Walią, zaplanowany na 9 września w Aarhus. Jeśli kwestii z prawami do wizerunku by nie rozwiązano, to w starciu o punkty mieli wyjść ci sami ludzie co przeciw Słowacji.

Blamażu udało się uniknąć, ale tylko czasowo. Po kolejnych negocjacjach ustalono, że protest piłkarzy zostanie wstrzymany do 30 września. Po meczu z Walią ma się natomiast rozpocząć kolejna tura rozmów.

W październiku Duńczycy w Lidze Narodów zagrają z Irlandią. Ciekawe jakim składem.

Więcej o:
Komentarze (5)
Dania wstrzymała protest. Z Walią zagrają profesjonaliści. Spór o prawa do wizerunku jednak trwa
Zaloguj się
 • heliheli

  Oceniono 3 razy 1

  gdyby dla Polski grali piekarze , strazacy , tramwajarze , brukarze i kucharze to bysmy wyszli z grupy .

 • soccerstream18

  0

  jak coś to tutaj można ten mecz zobaczyć. Małe obciążenie także bez ścinek itp
  www.zalukajfilmy.pl/meczelive

 • Suchy Julka

  Oceniono 1 raz -1

  Tym pilkarzykom to juz sie całkiem w dupach przewraca . Nie dość że zarabiają miliony w klubach to jeszcze mają czelność zadać więcej. Dla mnie prosta sprawa nie chcesz grać dla reprezentacji to wy.......aj. To powien być dla nich zaszczyt i honor grać dla swojego kraju a nie robić szobki o kasę, ktorej apropo im nie brakuje

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX