Słowacja pokonuje Danię 3:0 w meczu kuriozum! Grali: youtuber, mechanik łodzi i strażnik więzienny

Słowacja pokonała Danię 3:0 w kuriozalnym meczu towarzyskim. W składzie Danii wystąpili piłkarze z niższych lig, a także zawodnicy reprezentacji futsalu oraz m.in znany duński youtuber.

W składzie Danii nie było żadnego podstawowego piłkarza znanego choćby z eliminacji czy mistrzostw świata. Niestety, podstawowi piłkarze nie potrafili się porozumieć ze związkiem w sprawie pieniędzy za prawa do wizerunku. Federacja nie chciała ustąpić, dlatego powstał ogromny pat.

W składzie Danii znaleźli się zatem tacy piłkarze, jak m.in : Bannis- konsultant sprzedaży, Kempel- budowlaniec, Vollesen - student, Johansson - piłkarski freestyler, youtuber, Joergensen - strażnik więzienny, Offenberg- pracownik sprzedaży. Fonss - mechanik łodzi.

W pierwszych minutach Słowacja zdecydowanie dominowała na boisku, a już w 10. minucie Nemec strzałem głową dał Słowakom prowadzenie. W drugim kwadransie to Duńczycy mieli przewagę, ale nie zdołali udokumentować tego bramką, choć trzeba przyznać, że mieli dwie dobre okazję. Pod koniec pierwszej połowy gola dla Słowacji strzelił jednak Rusnak i stało się jasne, że Dania nie będzie miała tutaj szans na choćby remis. Trzeba również dodać, że tacy piłkarze jak Kempel, czy Gaudin pokazali sporo piłkarskiej jakości.

W drugiej połowie działo się już niewiele, a Słowacy chcieli zachować siły na kolejny mecz, a Dania właściwie nie miała już  żadnej dobrej okazji. Wynik na 3:0 samobójczym strzałem ustalił Fogt, któremu nie udało się wybić dośrodkowania Maka.

Dania już 9 września zagra w Lidze Narodów z Walią. Nadal nie wiadomo, czy federacji uda się porozumieć z pierwszą reprezentacją. Jeśli tak się nie stanie, to o punkty zagrają piłkarze, którzy grali ze Słowacją.