Piłkarz roku UEFA. Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah i Luka Modrić na krótkiej li¶cie UEFA. Leo Messi dopiero pi±ty

Cristiano Ronaldo, Mohamed Salah oraz Luka Modrić znaleĽli się na krótkiej 3-osobowej li¶cie zawodników, którzy będ± walczyć o miano najlepszego piłkarza minionego sezonu. Leo Messi został uplasowany dopiero na 5. miejscu

UEFA ogłosiła listę trzech najlepszych piłkarzy poprzedniego sezonu, oraz trzech najlepszych piłkarek minionych rozgrywek. W¶ród najlepszych kobiet znalazły się dwie przedstawicielki Olympique Lyon, Ada Hegerberg oraz Amandine Henry i jedna zawodniczka VfL Wolfsburg, Pernille Harder, która w tym roku wraz z niemieckim zespołem wygrała Ligę Mistrzyń.

W¶ród piłkarzy na krótkiej li¶cie znaleĽli się dwaj ówcze¶ni piłkarze Realu, czyli Cristiano Ronaldo i Luka Modrić, oraz Mohamed Salah z Liverpoolu. Tuż za podium na 4. miejscu został uplasowany mistrz ¶wiata, Antoine Griezmann, a dopiero na 5. miejscu jest Leo Messi.

Czę¶ć ekspertów sugeruje, że w tym roku w końcu uda się przełamać duopol Ronaldo i Messiego. Argentyńczyk nie znalazł się w finałowej trójce, natomiast obecny piłkarz Juventusu musi zmierzyć się z byłym klubowym koleg±, z którym wygrał Ligę Mistrzów i który doprowadził reprezentację Chorwacji do finału mistrzostw ¶wiata. Innym rywalem Portugalczyka będzie Mohamed Salah, który miał wyborny sezon w Liverpoolu. W Premier League sięgn±ł po koronę króla strzelców i wydatnie pomógł "The Reds" awansować do finału Ligi Mistrzów. Co prawda na mistrzostwach ¶wiata nie udało się wyj¶ć Egiptowi z grupy, ale mało kto spodziewał się, że uda się tego dokonać "Faraonom".

Gdyby tę nagrodę udało się wygrać komu¶ z dwóch Modrić-Salah to w końcu pierwszy raz od sezonu 2013/2014 trofeum trafiło by do kogo¶ innego niż Messi lub Ronadlo. Nagroda zostanie przyznana po raz 8 i jak do tej pory tylko dwukrotnie zdobył j± kto¶ inny, niż Argentyńczyk i Portugalczyk. Za sezon 2011-12 nagrodę otrzymał Andres Iniesta, a rok póĽniej zgarn±ł j± Franck Ribery.

Ostateczne wyniki zostan± ogłoszone 30 sierpnia w Monaco. Wtedy też odbędzie się losowanie fazy grupowej Ligi Mistrzów