Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Kamil Grosicki oburzony słowami Zbigniewa Bońka. Kibice bezlitośni dla piłkarza

- Podczas mundialu popełniono błędy w zarządzaniu grupą. Kuba Błaszczykowski i Kamil Grosicki, czy grali w klubach czy nie, mieli miejsce - powiedział w rozmowie z serwisem Sport.pl Zbigniew Boniek, analizując przyczyny porażki biało-czerwonych na mistrzostwach świata w Rosji. Na słowa prezesa PZPN za pośrednictwem twittera odpowiedział sam Grosicki, który w wyniku całej dyskusji został zmuszony do zawieszenia działalności w mediach społecznościowych.

Ostatni rok był jednym z najgorszych w karierze skrzydłowego. W występującym na zapleczu angielskiej ekstraklasy Hull City Polak był jedynie zmiennikiem, a na mundialu, który miał być szansą Grosickiego na transfer do Premier League, drużyna Adama Nawałki zaprezentowała się fatalnie.

Początek kolejnego sezonu również nie wygląda dla piłkarza najlepiej. W zespole Tygrysów menadżer Nigel Adkins nie widzi już miejsca dla Grosickiego - nie powołał go na ligowe spotkania z Aston Villą i Sheffield Wednesday. Skrzydłowy chce odejść, Hull zgadza się na transfer, ale póki co brakuje konkretnych ofert, które spełniłyby oczekiwania zarówno zawodnika, jak i jego obecnego pracodawcy.

Nowy sezon w Sport.pl. Zbigniew Boniek: Może trzeba wrócić do czasów przed Euro 2016, gdy piłkarze zajmowali się graniem, a nie innymi rzeczami?

Grosicki kontra Boniek

Teraz Grosicki nagrabił sobie również u prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka. - Na mundial przyjechała drużyna z inną mentalnością niż ta z Euro, innymi chęciami, nie tak wygłodzona. Do tego popełniono błędy w zarządzaniu grupą, za mało tam chyba było konkurencji wewnętrznej, np. Kuba Błaszczykowski i Kamil Grosicki, czy grali w klubach czy nie, mieli miejsce - tłumaczył w rozmowie z Pawłem Wilkowiczem prezes PZPN, szukając przyczyn nieudanych w wykonaniu reprezentacji mistrzostw świata.


Na twitterze na słowa Bońka odpowiedział szybko sam Grosicki, który stwierdził, że zarówno on, jak i Jakub Błaszczykowski na miejsce w składzie zasłużyli. Piłkarz nie zgodził się także ze słowa prezesa, jakoby grał mało w Hull City.

Liczby jednak nie kłamią. Od stycznia w pełnym wymiarze czasowym Grosicki w barwach Hull rozegrał jeden mecz. Więcej niż przez 45 minut na boisku przebywał jedynie w czterech spotkaniach.

Grosicki z zakazem

Zdaniem piłkarza niesprawiedliwe są również zarzuty o złe przygotowanie fizyczne reprezentacji na turniej w Rosji.

Kibice pytali zatem na twitterze Grosickiego, jak to możliwe, że kadra Nawałki była w dobrej dyspozycji fizycznej, skoro w drugim grupowym meczu, z Kolumbią (0:3), sił biało-czerwonym starczyło na dwadzieścia minut. Piłkarz bronił się, że słaba postawa wynikała z faktu, że to Kolumbijczycy prowadzili grę, a Polacy musieli ciągle biegać za piłką.

Fani nie dali jednak za wygraną i jako przykład podali m.in. mecz Rosji z Hiszpanią, w którym miażdżąca przewaga posiadania w wykonaniu ekipy z południa Europy nie przeszkodziła gospodarzom turnieju w odniesieniu zwycięstwa. - Tak już w piłce jest, że często ktoś ma posiadanie na poziomie 70-75%, wtedy drugi zespół ma piłkę przez 25-30% i wobec tego musi za tą piłką biegać, braki techniczne nadrabiać wybieganiem - argumentował jeden z użytkowników twittera.

Grosicki swój udział w dyskusji zakończył informacją o otrzymaniu zakazu wypowiadania się w mediach w najbliższym czasie. Nie uściślił jednak, przez kogo nakaz został nałożony.

Nowy sezon w Sport.pl. Zabrany numer i stracone nadzieje. Formuła współpracy Grosickiego z Hull City dobiegła końca

Więcej o:
Komentarze (77)
Kamil Grosicki oburzony słowami Zbigniewa Bońka. Kibice bezlitośni dla piłkarza
Zaloguj się
 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 17 razy 17

  Nie mogę, co za nieogar z tego chłopczyka. Za piłką piłkarzowi kazać biegać. SKANDAL!

 • d33mariusz

  Oceniono 21 razy 17

  Powinna być twarda zasada nie grasz w klubie to wypad z reprezentacji. Na mundialu była drużyna złożona głównie z rezerwowych nieudaczników, bez formy o ogrania. Nie ma czegoś takiego jak "zasłużyłem". Nie grasz nie jedziesz i koniec tematu.

 • jpr3

  Oceniono 15 razy 15

  Jak źle jest biegać za piłką, to trzeba było ją Kolumbijczykom zabrać. Wtedy oni by biegali. Nie było zakazu (przynajmniej o ile wiem).

 • aa1000

  Oceniono 21 razy 13

  1. Popieram pana Bońka.
  2. Pan Nawałka bujał w obłokach nie tylko w reklamach tv.
  3. Dlaczego piłkarze, trenerzy nie korzystają z usług psychologa, fachury od PR nie mają jakiegoś mentora.Oni uratowaliby od wielu głupich zachowań, wypowiedzi.

 • quamtsa

  Oceniono 11 razy 9

  Brawo dla tego, kto dał mu banana na wypisywanie głupot w socmediach. Czyli pewnie małżonka.

 • sir.fred

  Oceniono 11 razy 9

  Pewnie żona mu dała bana, jak zobaczyła co za głupoty wypisuje...

 • tomchata

  Oceniono 7 razy 7

  W noge podrapac tez mu kazano.

 • bialypolakk

  Oceniono 8 razy 6

  Co za typ jest słaby jak mało kto a wzburzyl się jakby walczył co najmniej jak piłkarz z górnej piłki ale co się dziwić brak chyba ludzi z jego najbliższego otoczenia którzy by mu poprostu powiedzieli Kamil ty jesteś poprostu słaby zrozum to chłopie a jest pewnie zupełnie na odwrót Kamil jesteś messim tylko nikt tego nie widzi hrheheheeh

 • mer-llink

  Oceniono 5 razy 5

  Koncept pani Szydło Beaty najwyraxniej przypadł do gustu i innym tytanom intelektu, mianowicie Panom Piłkarzom.
  Pan Grosicki: - Bo to sie nam po prostu należało!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX